"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

UROCZYSTOŚĆ CHRZTU PAŃSKIEGO – 7.01.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Dziś, w uroczystość Chrztu Pańskiego musimy sobie przypomnieć nasz własny chrzest,naszych dzieci oraz zapytać się czy wypełniamy przyrzeczenie uczynione na chrzcie,że będziemy wychowywać po chrześcijańsku swoje dzieci,Wychowywać to nie tylko stworzyć dziecku warunki, dać zastawiony stół mieszkanie czy samochód. Wychować to przede wszystkim rozwijać w dziecku stronę moralną i religijną. Jak to zrobić? Odpowiedz daje dzisiejsza Ewangelia. Uczyć dziecka modlitwy. Bo dziecko tak wierzy jak się modli. Tworzymy klimat wiary w naszym domu rodzinnym.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za gościnę oraz ciepłe przyjęcie, a także ofiary, które Państwo złożyli na renowację kościoła na Ślęży.

2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
Jest do nabycia nowa książka bogato ilustrowana Ślęża Święta góra Ślązaków autorstwa Ks dr Ryszarda Staszka– historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy. W przygotowaniu nowa książka pt. Cztery pory roku na Ślęzy z płytą audio

4. W nowym roku 2018 planujemy remont chóru /empory/ wymiana desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię, odtworzenie zniszczonej ambony XVII w zabytkowej podczas wykopalisk archeologicznych , wymianę okien, drzwi wejściowych oraz na wieży. Planujemy również budowę Muzeum Historii i Sztuki Chrześcijańskiej na Ślęży gdzie będą umieszczone artefakty odkryte po wykopaliskach archeologicznych na Ślęzy.

5.W przyszłą sobotę o godz. 19.00 Msza Święta o uzdrowienie w sanktuarium w Sulistrowiczkach,

6.Po Mszy św. na Ślęzy zapraszam na gorącą herbatę, kawę i domowe ciasto

Humor:
Żona dzwoni do męża:
- Marian, kochanie, w naszym samochodzie lusterko odpadło..
Jak to się stało- policjant w protokole:
napisał, że dachowałam..

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"