"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1.01.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Duszpasterze życzą Wam Drodzy Parafianie i Goście. zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, oraz szczęśliwego Nowego Roku 2018. Niech Wam błogosławi Bóg, a Maryja prowadzi bezpiecznie drogą Ewangelii do domu Naszego Ojca. Módlmy się o to abyśmy dbali o suwerenność państwową i kulturową naszego kraju a przede wszystkim o chrześcijańskie oblicze naszej Ojczyzny. Troszczmy się o pokój by Polacy byli ludźmi dobrej woli abyśmy wprowadzali pokój w nasze rodziny i w naszą Ojczyznę.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Gdy kapłan przychodzi do nas z wizytą duszpasterską, czyli po kolędzie, musimy zdać sobie sprawę, że jest to wydarzenie o charakterze religijnym i towarzyskim. Warto się do niego przygotować należycie. Podstawowe warunki by mogło ono przebiegać w sposób właściwy:
W pokoju, w którym nastąpi spotkanie powinien się znajdować biały obrus na stole, na którym należy ustawić: Pismo święte, krucyfiks, zapalone świece, wodę święconą i kropidło.
W tym wydarzeniu bierze udział cała rodzina. Gości w tym dniu nie zapraszamy.
Drzwi otwiera gospodarz domu prosi do salonu. Przedstawia rodzinę kapłanowi.
Następuje modlitwa w intencji rodziny i poświęcenie mieszkania
Następnie ksiądz siada i rozmawia na tematy religijne.
Ksiądz sprawdza kartotekę: czy nastąpiły zmiany w rodzinie. Wedle przyjętego zwyczaju można złożyć ofiarę /np. na ratowanie kościoła na Ślęzy w kopercie/
Księdza odprowadza do drzwi wyjściowych gospodarz domu i pozdrawia "Szczęść Boże"
Prosimy ponadto, aby nowo zamieszkałe osoby na terenie naszej Parafii osobiście w kancelarii, bądź drogą elektroniczną wyraziły chęć przyjęcia kapłana. w trakcie wizyty duszpasterskiej istnieje możliwość zamawiania intencji mszalnych za naszych zmarłych oraz z okazji różnych okoliczności życia: rocznice ślubów, urodzin itd.
2. Plan wizyt duszpasterskich w naszej parafii
2.01.2018 /wtorek/– Strzegomiany, godz.10.00 -Wrocławska,Letniskowa. Słoneczna, Slężna,Wiśniowa, Ogrodowa, Wczasowa. Na stoku,Widokowa. Jacka Soplicy,Spółdzielcza
3.01.2018 /Sroda/– Będkowice, godz. 10.00 Wolności,Kurhanowa,Strażacka, Leśna, Świętojańska, Brzozowa. Kwiatowa.Wierzbowa,Bukowa,Polna,Wrzosowa
4.01.2018/Czwartek/Sulistrowice,godz.10.00 -Nowa,Letnia,Skrajna,Poprzeczna,Chrobrego,Jagiellońska Wąska,Dębowa,Boczna,Krótka,Szkolna,Ustronna,Nad potokiem,Liskowa,Spokojna,Szyszkowa,
Stroma
5.01.2017/Piątek/Sulistrowiczki,godz.10.00 Leśna,Wiśniowa,Świerkowa,Świdnicka,Parkowa,Miodowa
Leśne Zacisze,Domki letniskowe,
3. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
Jest do nabycia nowa książka bogato ilustrowana Ślęża Święta góra Ślązaków autorstwa Ks dr Ryszarda Staszka– historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy. W przygotowaniu nowa książka pt. Cztery pory roku na Ślęzy z płytą audio.
5 Msza Św. Sylwestrowa na szczycie góry Ślęży na zakończenie Starego Roku 2017.r. Msza św o godz. 22.00 Po Mszy św. atrakcje kulinarne,koncert kolęd powitanie Nowego Roku 2018r.
6.1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Msze św.9.00 – Strzegomiany.10.30- Sulistrowice. 12.00 i 19.00 – Sulistrowiczki, 14.00 – Góra Ślęża
7. 6 stycznia Trzech Króli- Uroczystość Objawienia Pańskiego Msze św.9.00 – Strzegomiany, 10.30-Sulistrowice, 12.00 ,19.00 – Sulistrowiczki , 14.00 Góra Ślęża
8.W nowym roku 2018 planujemy remont chóru /empory/ wymiana desek podłogowych,stóp po filarami,nową polichromie,odtworzenie zniszczonej ambony XVII w zabytkowej podczas wykopalisk archeologicznych , wymianę okien, drzwi wejściowych oraz na wieży. Planujemy również budowę Muzeum Historii i Sztuki Chrześcijańskiej na Sleży gdzie będą umieszczone artefakty odkryte po wykopaliskach archeologicznych na Ślęzy.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

 

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Podaruj 1% podatku na Stowarzyszenie
na rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej Tabor
KRS 0000611291

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2