"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

IV NIEDZIELA ADWENTU, BOŻE NARODZENIE, ŚW. SZCZEPANA
24-26.XII.2017 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Zwiastowane Maryi jest również naszym Zwiastowaniem. Bóg przekazuje Maryi wielką tajemnicę, największy dar jaki może dać – swojego Syna. Maryja całkowicie zaufała Bogu, zwierzyła bezgranicznie Jego słowu – Jego opatrzności: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa".

24 grudnia odbywa się w wieczerza wigilijna, która ma niepowtarzalną atmosferę, rodzinny i religijny charakter. W wieczór wigilijny gromadzimy się przy odświętnie udekorowanym stole, na którym znajduje się świeca, opłatek i Pismo Święte. Od modlitwy, wysłuchania fragmentu ewangelii i podzielenia się opłatkiem rozpoczynamy ten wieczór. Potrawy przygotowane na stół wigilijny są tradycyjne, na stole królują ryby oraz potrawy postne, nie podajemy alkoholu.

25 grudnia kontemplujemy żłóbek, szopkę. Zwykle zatrzymujemy się na jednym wymiarze – radości, pokoju, nadziei, piękna, czystości, niewinności. I to jest naturalne, bo święto zwraca nasze myśli ku obrazom dzieciństwa, ku miłości matki i ojca. Dzisiejszy dzień, jak co roku, przynosi nam znak – dziecko w ramionach matki. Wszechmogący, który fascynuje i budzi lęk, przychodzi w najprostszym i najpokorniejszym znaku. Bóg przychodzi na Ziemię w zwyczajny sposób - w takiej pokorze, że człowiek po prostu tego nie zauważa. Czy przemawia dziś do mnie znak dziecka?

Rodzi się pytanie, jak mamy przygotować się do święta Bożego Narodzenia? Ksiądz Jan Twardowski – poeta - powiedział, że my nie przeżywamy, ale przeżuwamy święta. Jak mamy przeżyć? Nie przeżuwać, ale przeżyć święta Bożego Narodzenia"

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów. Zwiedzający kościół na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę .
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
3. Jest do nabycia nowa książka pt. „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka. 288 stronicowa, bogato ilustrowana książka przedstawia historię oraz teraźniejszość kościoła na Ślęży.
4. W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęży" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka z płytą audio „Cztery pory roku" Vivaldiego.
5. W najbliższym czasie planujemy wykonanie repliki rzeźby Panny z Rybą, która będzie służyła jako ambona w kościele na Ślęży.
6. Zakończyliśmy prace konserwatorskie przy renowacji wewnętrznej ściany kościoła na Ślęży. W najbliższym czasie planujemy remont chóru. Miłośnikom Ziemi Ślężańskiej oraz turystom serdecznie dziękuję za wsparcie finansowe oraz duchowe.
7. Msza św..Pasterka: 24 grudnia 2017 noc wigilijna przy płonącym ognisku pasterskim Strzegomiany 21.00, Sulistrowiczki 22.00 Sulistrowice 24.00 Ślęża 24.00 a o godz. 23.00 koncert kolęd zespołu religijnego NOE w wykonaniu znakomitych solistów Wrocławskich.
8. Msza św. Sylwestrowa na Ślęży 31 grudnia 2017 o godz. 22.00. Po Mszy św. koncert kolęd i muzyki religijnej atrakcje kulinarne, powitanie Nowego Roku 2018 przy lampce szampana.

Ks. dr Ryszard Staszak

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"