"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

III NIEDZIELA ADWENTU 17 XII 2017 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Głównymi postaciami Adwentu są św. Jan Chrzciciel i Najświętsza Maryja Panna. W drugą i trzecią niedzielę naszego oczekiwania na narodzenie Bożego Syna słuchamy głosu proroka znad Jordanu, który wzywa nas do innego postępowania- czyli nawrócenia. Św. Łukasz przypomina nam scenę Zwiastowania. Bóg posłał swojego anioła do Dziewicy, która na imię było Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: Bądź pozdrowiona pełna łaski, Pan z Tobą Łk.1.26-28 Chrześcijanie po to żyją na ziemi aby zaświadczyć o Światłości aby przez ich świadectwo wielu ludzi mogli uwierzyć ze Bóg istnieje.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów. Zwiedzający kościół na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę .

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.

3. Jest do nabycia nowa książka pt. „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka. 288 stronicowa, bogato ilustrowana książka przedstawia historię oraz teraźniejszość kościoła na Ślęży

4. W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęży" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka z płytą audio „Cztery pory roku" Vivaldiego.

5. Dzieci zapraszamy na katechezy, które prowadzi Ania Gronowska w soboty o g.15.00

6. W najbliższym czasie planujemy wykonanie repliki rzeźby Panny z Rybą, która będzie służyła jako ambona w kościele na Ślęży.

7. Zakończyliśmy prace konserwatorskie przy renowacji wewnętrznej ściany kościoła na Ślęży. W najbliższym czasie planujemy remont chóru. Miłośnikom Ziemi Ślężańskiej oraz turystom serdecznie dziękuję za wsparcie finansowe oraz duchowe.

8.Przyjmujemy zapisy dzieci i młodzież do chóru parafialnego. Spotkanie z organistą w sobotę o godz 15.00

9. Roraty codziennie z Matką Bożą o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach. Dla dzieci uczestniczących w roratach przygotowaliśmy nagrody

10. Msza św..Pasterka: 24 grudnia 2017 noc wigilijna przy płonącym ognisku pasterskim Strzegomiany 21.00, Sulistrowiczki 22.00 Sulistrowice 24.00 Slęza 24.00 a o godz. 23.00 koncert kolęd zespołu religijnego NOE w wykonaniu znakomitych solistów Wrocławskich.

11.Msza św .Sylwestrowa na Ślęży 31 grudnia 2017 o godz. 22.00 Po Mszy św. koncert kolęd i muzyki religijnej atrakcje kulinarne powitanie Nowego Roku 2018 przy lampce szampana.

12.Ofiary pieniężne na choinki do 4-ch kościołów prosimy o składanie ofiar w sklepach w Sulistrowicach, Będkowicach, Strzegomianach lub u Pana Witka.

Ks. dr Ryszard Staszak

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"