"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA -JEZUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 26.XI.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Przemijalność imperiów i ich władców jest nieuchronnym procesem,który łatwo dostrzec na przestrzeni historii ludzkości. Jest jedno królestwo i jeden król, który oparł się próbie czasu: Królestwo miłości i świętości oraz jego Król Jezus Chrystus. Kluczem identyfikującym to królestwo jest człowiek w potrzebie. Kochanie ludzi i wiara w Boga. to stawać po stronie człowieka, znaczy tyle, co naśladować samego Boga w jego głębokim współczuciu dla ludzi. Chrystus chce być królem naszego życia, dlatego wzywa do przestrzegania zasad jego królestwa.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Zapraszamy młodzież na dekanalne spotkanie młodych „Noc Nikodema" 01.12.2017 roku w piątek od godz 19.30 w gimnazjum w Sobótce program na plakacie w gablocie, głównym punktem spotkania adwentowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia.
2.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający kościół na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę .
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
4. Jest do nabycia nowa książka pt. „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka. 288 stronicowa, bogato ilustrowana książka przedstawia historię oraz teraźniejszość kościoła na Ślęży
5. Przyjmujemy zapisy dzieci do Pierwszej Komunii św. i młodzieży do bierzmowania. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w piątek o 18.00 Prowadzimy również zapisy dzieci na katechezy które prowadzi Ania Gronowska w soboty o godz. 15.00
6. W najbliższym czasie planujemy wykonanie repliki rzeźby Panny z Rybą, która będzie służyła jako ambona w kościele na Ślęży.
7. Obecnie prowadzimy prace konserwatorskie przy renowacji wewnętrznej ściany kościoła na Ślęży. Miłośnikom Ziemi Ślężańskiej oraz turystom serdecznie dziękuję za wsparcie finansowe. W najbliższym tygodniu przystąpimy do tynkowania wnęki i malowania ścian pod chórem.
8.Przyjmujemy zapisy dzieci i młodzież do chóru parafialnego. Spotkanie z organistą w sobotę o godz 15.00
9.Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Świat stanął wobec konieczności przebudowy. Są rożne sposoby przebudowy świata: ludzki i Boski. Jesteśmy świadkami tego, jak próby przebudowy świata na sposób ludzki zawodzą. Pozostaje więc tylko jedna droga, jeden program przebudowy na sposób Chrystusowy. A program i podstawa tej przebudowy to miłość do człowieka. „Bo królestwo Boże stoi miłością. Bo królestwo Boże jest realizacją miłości". Wszelka miłość płynie nie od bezdusznej natury ale od Boga który jest miłością on jest Alfa i Omegą - Początkiem i końcem.
10.Adwent to czas oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. M. Quoist:" Bóg czeka na ciebie w chwili obecnej"Św. Paweł; „ Czuwajcie nad tym,żeby nikt nikomu nie odpłacał złem za zło"Msza św. Roratnia codziennie o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
11. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będzie prowadził Ks. mgr Tobiasz od 10 – 13 grudnia 2017 r. Spowiedź 13 grudnia 2017 w Strzegomiany o godz. 16.00, Sulistrowice 17.30, Sulistrowiczki 19.00. Szczegółowy plan rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.
Adam Mickiewicz, wieszcz narodowy, w dwuwierszu „Ze skarbu Słówka" stwierdził „Tylko pod krzyżem tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem."
W okresie hitleryzmu w Niemczech szkoła była opoką i ostoją polskości. Młodzież wychowywała się w duchu „Prawd Polaków w Niemczech"

1. Jesteśmy Polakami
2. Wiara ojców naszych jest naszą wiarą
3. Polak Polakowi bratem
4. Co dzień Polak narodowi służy
5. Polska Matką naszą- nie wolno mówić o Matce źle

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"