"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 5.10.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Nowy Katechizm Kościoła Katolickiego, określa modlitwę jako spotkanie pragnień: Bożego i ludzkiego. Dzisiejsza Ewangelia o celniku Zacheuszu trafnie obrazuje te dwa pragnienia. Jezus pragnie spotkać Zacheusza w jego domu, ale na płaszczyźnie przyjacielskiej partnerskiej. Jest grzesznikiem poborcą celnym, chciwcem. Jezus wnika w głębię w serce. Zacheusz nie jest tylko celnikiem i grzesznikiem ale przede wszystkim człowiekiem. Zdolnym do bezinteresowności i miłości. Zacheusz pragnie zobaczyć Boga Jezusa. Czy ja jestem człowiekiem fantazji i honoru jak Zacheusz, czy raczej formalistą kierując się konwenansami lękiem przed oceną innych, odejściem od norm i zasad, które rządzą moim środowiskiem?

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.11listopada Narodowe Święto Niepodległości .W XVII w. Polska straciła wolność. Trzy sąsiednie mocarstwa Rosja,Austria i Prusy podzieliły nasze państwo między siebie. W ten sposób Polska zniknęła z Europy. 10 listopada 1918 roku Józef Piłsudski przejął władzę nad wojskiem i został naczelnikiem Państwa Polskiego.
W tym dniu porządek Mszy sw. niedzielny. Zapraszamy na koncert patriotyczny. Bóg Honor Ojczyzna.
1. Bardzo dobra wiadomość Mamy nowego organistę Jurij Riepien z Ukrainy , który ukończył Uniwersytet w Kijowie. Pan Organista będzie grał na każdej Mszy św. oraz prowadził chór parafialny. Był organistą 2 lata w Wyższym Seminarium Duchownym w mieście Warzel. na Ukrainie.

2.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający kościół na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę .

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.

4. Jest do nabycia nowa książka pt. „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka. 288 stronicowa, bogato ilustrowana książka przedstawia historię oraz teraźniejszość kościoła na Ślęży.

5. Przyjmujemy zapisy dzieci do Pierwszej Komunii św. i młodzieży do bierzmowania. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w piątek o 18.00 Prowadzimy również zapisy dzieci na katechezy które poprowadzi Ania Gronowska w soboty o godz. 15.00

6. W najbliższym czasie planujemy wykonanie repliki rzeźby Panny z Rybą, która będzie służyła jako ambona w kościele na Ślęży. Autorem rzeźby będzie p. Stanisław Taraszczuk z Dzierżoniowa.

7. Obecnie prowadzimy prace konserwatorskie przy renowacji wewnętrznej ściany kościoła na Ślęży. Miłośnikom Ziemi Ślężańskiej oraz turystom serdecznie dziękuję za wsparcie finansowe.

8. Jak co roku obchodzimy Tydzień Miłosierdzia, uprzejmie prosimy o składanie darów z płodów ziemi na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Ks. dr Ryszard Staszak


Humor
Szef komisji egzaminacyjnej na wyższej uczelni przepytuje kandydata na przyszłego prawnika: - Co pana skłoniło do tego, żeby zdawać na wydział prawa?
-Hmmm... No tato nie wygłupiaj się...
-Jaś pyta taty: - Czym się różni wizyta od wizytacji? - Widzisz Jasiu jak my jedziemy do babci to jest wizyta,a jak babcia do nas, to jest wizytacja.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"