"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

UROCZYSTOSC WSZYSTKICH SWIĘYCH i DZIEŃ ZADUSZNY 1-2.X.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Nikt nie rodzi się świętym i nie jest wolnym od słabości,błędów czy grzechów. Św. Paweł,Św. Augustyn, św. Ignacy Loyola zmagali się ze słabościami w życiu. Świętość nie polega na perfekcjonizmie duchowym ale na pokorze i otwartości na miłość Boga. Dzień dzisiejszy jest naszym świętem. Święci są naszymi orędownikami, dlatego dobrze mieć swojego ulubionego patrona. Święci żyją wśród nas to ludzie błogosławieni sprawiedliwi,miłosierni, czystego serca, wprowadzający pokój. Czy ja jestem dla innych błogosławieństwem?Z czym kojarzy mi się świętość? Kto jest moim ulubionym świętym?

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Dziś 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. Strzegomiany godz. 9.00 , Sulistrowice godz. 10.00 z procesją na cmentarz, Sulistrowiczki godz. 12.00, i 19.00 Ślęża godz. 14.00.

Kartki wspominkowe znajdują się na stoliku przy wejściu do kościoła. Na wypominkach podajemy miejscowość . ulicę imiona zmarłych .Różaniec w intencji zmarłych po Mszy św.
Kartki wspominkowe za naszych zmarłych składamy w kościele na tacę.

2.Dzień Zaduszny 2 listopada Porządek Mszy św. Strzegomiany godz. 9.00 Sulistrowice godz. 10 30 i 18.00 Modlitwa wspominkowa za zmarłych po Mszy św.

3.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający kościół na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę .

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.

5. Jest do nabycia nowa książka pt. „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka. 288 stronicowa, bogato ilustrowana książka przedstawia historię oraz teraźniejszość kościoła na Ślęży.

6. Przyjmujemy zapisy dzieci do Pierwszej Komunii św. i młodzieży do bierzmowania. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w piątek o 18.00 Prowadzimy również zapisy dzieci na katechezy które poprowadzi Ania Gronowska w soboty o godz. 15.00

7. W najbliższym czasie planujemy wykonanie repliki rzeźby Panny z Rybą, która będzie służyła jako ambona w kościele na Ślęży. Autorem rzeźby będzie p. Stanisław Taraszczuk z Dzierżoniowa.

8. Obecnie prowadzimy prace konserwatorskie przy renowacji wewnętrznej ściany kościoła na Ślęży. Miłośnikom Ziemi Ślężańskiej oraz turystom serdecznie dziękuję za wsparcie finansowe.

9. Jak co roku w październiku obchodzimy Tydzień Miłosierdzia, uprzejmie prosimy o składanie darów z płodów ziemi na potrzeby Wyższego Seminarium duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego.

10. W tym tygodniu zebrano ofiary pieniężne na nieczystości z cmentarza parafialnego. Sulistrowiczki 110 zł. Będkowice 275 zł. Sulistrowice 410 zł. Ofiarodawcom serdecznie dziękuję. Jednorazowy wywóz kontenera z cmentarza parafialnego wynosi 1100 zł./Listę imienną ofiarodawców podam w niedzielnym biuletynie/

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"