"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24.09.2017, Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Dzisiejsza przypowieść nie ma znaczenia ekonomicznego, lecz religijne. Nie mówi o zasadach sprawiedliwego wynagradzania za pracę, lecz przeciwstawia sobie sprawiedliwość Bożą i ludzką. Dlaczego pracownicy, którzy dostali denara za całodzienną pracę protestowali? Czy ich zapłata była niesprawiedliwa? Nie. Otrzymali tyle, ile było w umowie jaką zawarli z pracodawcą, nie dostali za mało. Protestowali, bo inni pracownicy, którzy pracowali krócej dostali za dużo. A więc ich poczucie sprawiedliwości było podszyte zazdrością, natomiast sprawiedliwość Bożą można by sformułować następująco: Sprawiedliwym jest, by wszyscy mieli równie dużo. W świecie ducha, w którym żyje Bóg, to prawo niepodzielności nie obowiązuje. To co daje nie tylko pozostaje przy mnie, ale jeszcze się mnoży.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii,

3. 9 września 2017 r. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski dr Józef Kupny w kościele na Ślęży poświęcił nowy ołtarz, który podtrzymują rzeźby lwów romańskich wykonanych z piaskowca. Autorską pracę wykonał p.Stanisław Taraszczuk z Dzierżoniowa. Stół ołtarzowy nawiązuje do ślężańskich lwów z kościołów w Starym Zamku oraz Sobótce.

4. Jest do nabycia nowa książka pt. „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka. 288 stronicowa, bogato ilustrowana książka przedstawia historię oraz teraźniejszość kościoła na Ślęży: historię odbudowy świątyni, turystykę i pielgrzymowanie, duszpasterstwo młodzieży, relacje z 1050-tej rocznicy chrztu Polski na Ślęży oraz ustanowienia Sanktuarium w Sulistrowiczkach, a także o religijności Słowian przed- chrześcijańskich, fundacji arrowezyjskiej i historii Ślężańskiego Klasztoru. Pieniądze za sprzedaż książki będą przeznaczone na kontynuację prac budowlanych w kościele na Ślęży.

5. Przyjmujemy zapisy dzieci do Pierwszej Komunii św. i młodzieży do bierzmowania.

6. W najbliższym czasie planujemy wykonanie repliki rzeźby Panny z Rybą, która będzie służyła jako ambona w kościele na Ślęży. Autorem rzeźby będzie p. Stanisław Taraszczuk z Dzierżoniowa.

7. Obecnie prowadzimy prace konserwatorskie przy renowacji wewnętrznej ściany kościoła na Ślęży. Miłośnikom Ziemi Ślężańskiej oraz turystom serdecznie dziękuję za wsparcie finansowe.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

  • Strzegomiany: godz. 9.00
  • Sulistrowice: godz. 10.30
  • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
  • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

  • Sulistrowice:
    zima 17.00, lato 18.00
  • Sulistrowiczki:
    pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

  • 1
  • 2
  • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
  • 1
  • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"