"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 3.09.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Krzyż przeszkadza wielu ludziom, gdyż przypomina im, że oprócz radości i przyjemności w życiu istnieje tez cierpienie, śmierć ale też poświęcenie, oddanie. Krzyż przeszkadza hedonistycznej realizacji samego siebie, przypomina o grzechu przeszłości. Człowiek pragnie bowiem wygody, wręcz luksusu. Człowiek szuka przyjemności i zabawy, szuka szczęścia, które przyjść ma łatwo i przyjemnie. Krzyż zaś to wysiłek, ofiara, poświęcenie i przekroczenie samego siebie. Krzyż to przyjęcie woli opatrzności, szczególnie gdy jest ona wymagająca. Krzyż to wierność Ewangelii, zwłaszcza wtedy, gdy trzeba za nią zapłacić. Pan Jezus powiedział: „Kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je".

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii,
3. W tym tygodniu zainstalowaliśmy w kościele na Ślęży nowy ołtarz, który podtrzymują rzeźby lwów romańskich, wykonanych z piaskowca. Autorską pracę wykonał p. Stanisław Taraszczuk z Dzierżoniowa. Stół ołtarzowy nawiązuje do ślężańskich lwów z kościołów w Starym Zamku oraz Sobótce.
4. Jest do nabycia nowa książka pt. „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka. 288 stronicowa, bogato ilustrowana książka przedstawia historię oraz teraźniejszość kościoła na Ślęży: historię odbudowy świątyni, turystykę i pielgrzymowanie, duszpasterstwo młodzieży, relacje z 1050-tej rocznicy chrztu Polski na Ślęży oraz ustanowienia Sanktuarium w Sulistrowiczkach, a także o religijności Słowian przed- chrześcijańskich, fundacji arrowezyjskiej i historii Ślężańskiego Klasztoru. Pieniądze za sprzedaż książki będą przeznaczone na kontynuację prac budowlanych w kościele na Ślęży.
5. Pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu litania do Serca Pana Jezusa i okazja do spowiedzi świętej.
6. W niedzielę 3 września, o godz. 10.30 w Sulistrowicach Msza św. w intencji wszystkich uczniów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, zapraszamy dzieci i rodziców, dzieci prosimy o przyniesienie tornistrów do poświęcenia.
10. Za sugestią ks. Abp Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego w pierwszą niedzielę września, w naszej parafii, podobnie jak w całej Archidiecezji odbędą się modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencji pokoju na świecie oraz nawrócenia ludzi wyrządzających zło.
11. Zapraszamy na Ślężę 9 września. Z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki odbędzie się Spotkanie młodych "W górę serca" z udziałem Metropolity Wrocławskiego Abp Józefa Kupnego, który poświęci nowy, kamienny ołtarz. Plan spotkania: 10:00 - 12:00 - wejście na szczyt; 12:00 - modlitwa Anioł Pański; 12:30 - Msza Św. pod przewodnictwem ks. prałata Ryszarda Staszaka, z udziałem księży koncelebrujących: ks. Zbigniewa Kowala i ks. Jakuba Bartczaka, oraz zaproszonych kapłanów; 14:00 - poczęstunek; 14:30 - konferencja; 15:00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego; 15:15 - koncert zespołu Fragua; 16:30 - zakończenie wydarzenia

Ks. dr Ryszard Staszak

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"