"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 20.08.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Wielu nosi talizmany i amulety, bo przecież one mają chronić przed złem i nieszczęściem. Na palcu będzie pierścień Atlantów, bo chroni przed krzywdą, kradzieżą, rzuconym urokiem, czarami. Są jeszcze inne pseudoozdoby, które mają przynosić szczęście i wrogość do Chrystusa i Kościoła Wszystko to nie jest zabawą, lecz wkroczeniem w mroczną przestrzeń działania szatana .Każdy kto wkracza w przestrzeń wróżb,czarów,, amuletów podważa w ten sposób wszechmoc Boga. Gardzi Bożą opatrznością, łamie pierwsze przykazanie Dekalogu: „ Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną". Nie pokładajmy ufności w amuletach, lecz w Bożej opatrzności.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Ksiądz Abp Józef Kupny Arcybiskup Metropolita Wrocławski apeluje o pomoc poszkodowanym w Polsce w wyniku nawałnic. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy św we wszystkich parafiach naszej archidiecezji zostanie zorganizowana zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym. Metropolita także prosi o modlitwę w intencji tych którzy stracili cały dorobek życia.

2. 25 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej Porządek Mszy Św. Sulistrowice godz. 18.00 Sulistrowiczki godz. 19.00

3.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii,

5..W najbliższym tygodniu zainstalujemy kościele na Ślęzy nowy ołtarz kamienny.

6. 20 maja 2017r. abp Józef Kupny podniósł kaplicę Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach do rangi Sanktuarium Diecezjalnego.

7. Jest nabyć nowa książka pt. „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka. 288 stronicowa, bogato ilustrowana książka przedstawia historię oraz teraźniejszość kościoła na Ślęży: historię odbudowy świątyni, turystykę i pielgrzymowanie, duszpasterstwo młodzieży, relacje z 1050-tej rocznicy chrztu Polski na Ślęży oraz ustanowienia Sanktuarium w Sulistrowiczkach, a także o religijności Słowian przed- chrześcijańskich, fundacji arrowezyjskiej i historii Ślężańskiego Klasztoru.

8. Prace budowlane związane z Grotą Bolka II zostały zakończone pomyślnie.

Ks. dr Ryszard Staszak

 

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"