"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY ORAZ 97 ROCZNICA CUDU NAD WISŁĄ - BITWY WARSZAWSKIEJ 15.08.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny jest jednym z dogmatów Kościoła katolickiego od roku 1950 - -ustanowił go papież Pius XII na prośbę biskupów Polskich. Maryja wraz z ciałem i duszą została wzięta do nieba. W Polsce ten dzień jest często nazywany świętem Matki Bożej Zielnej. W kościołach święci się zioła,kwiaty i snopy dożynkowe. Człowiekowi potrzebna jest ozdrowieńcza moc natury.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Dziś 15 sierpnia Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Prawdą objawioną przez Boga jest, że niepokalana Matka Boska Maryja, kiedy zakończyło się jej życie na Ziemi, została wzięta do nieba z ciałem i duszą. Porządek Mszy Św. świąteczny (godz. 9.00 Strzegomiany, 10.30 Sulistrowice, 12.00 i 19.00 Sulistrowiczki, 14. Ślęża).
2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii, w tym najnowszy artykuł autorstwa red. Krzysztofa Kunerta z Radia Rodzina.
4.W przyszłym tygodniu zainstalujemy kościele na Ślęzy nowy ołtarz kamienny.
5. 20 maja 2017r. abp Józef Kupny podniósł kaplicę Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach do rangi Sanktuarium Diecezjalnego.
6. Jest nabyć nowa książka pt. „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka. 288 stronicowa, bogato ilustrowana książka przedstawia historię oraz teraźniejszość kościoła na Ślęży: historię odbudowy świątyni, turystykę i pielgrzymowanie, duszpasterstwo młodzieży, relacje z 1050-tej rocznicy chrztu Polski na Ślęży oraz ustanowienia Sanktuarium w Sulistrowiczkach, a także o religijności Słowian przed- chrześcijańskich, fundacji arrowezyjskiej i historii Ślężańskiego Klasztoru.
7. Zainstalowaliśmy nowe drzwi w Grocie Bolka II na Ślęzy
8. Zapowiedzi przedślubne II
Szymon Nazimek zam. Będkowice – Renata Tarka zam. Smolec.
Damian Chlipała zam. Białobrzegi – Barbara Kusak zam. Będkowic

Ks dr Ryszard Staszak

Żarty pobożne:

Zabieram cię kochana żono, na wycieczkę
Nie pojadę, bo nie mam co na siebie włożyć
Po pierwsze – to jest wycieczka piesza .Po drugie
włożysz mój plecak
Ksiądz zgubił się w górach. Widząc bacę pyta
Którędy do Zakopanego?
A za ile?
Jak to ,baco ,za ile? Za Bóg zapłać
Za Bóg zapłać, to niech was Bóg prowadzi.

 

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"