"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 13.08.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Do wierzącego Jezus podaje pomocną dłoń, a wierzący, choć mający wątpliwości zawsze może zawołać jak Piotr: „Panie, ratuj mnie!" (MT 14,30) i nie zawiedzie się. Przedstawię wymowny obraz: płonie wysoki budynek, z jednego z najwyższych pięter dziecko, otoczone przez płomienie woła o pomoc. Na to przybiega ojciec chłopca. Strażacy ustawili już ratunkową poduszkę. Ojciec prosi syna aby skoczył. Ale dziecko się boi i powtarza, że „nie nic widać". Mówi, że nawet taty nie widzi. Lecz ten je zapewnia: „Nie widzisz mnie, ale ja Cię widzę, skacz!". Wtedy dziecko decyduje się na ten krok, który ratuje mu życie. Jak dobrze, że Jezus wyciąga pomocną dłoń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. 15 sierpnia Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Prawdą objawioną przez Boga jest, że niepokalana Matka Boska Maryja, kiedy zakończyło się jej życie na Ziemi, została wzięta do nieba z ciałem i duszą. Porządek Mszy Św. świąteczny (godz. 9.00 Strzegomiany, 10.30 Sulistrowice, 12.00 i 19.00 Sulistrowiczki, 14. Ślęża).
2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii, w tym najnowszy artykuł autorstwa red. Krzysztofa Kunerta z Radia Rodzina.
4. Zakończyliśmy prace rzeźbiarskie lwów romańskich ołtarza mszalnego do kościoła na Ślęży, mensę podpierać będzie także trzeci element, palma. Jest to nawiązanie do Wieczernika, w którym ustanowiono Eucharystię. Autorską pracę rzeźbiarską wykonał p. Stanisław Taraszczuk.
5. 20 maja 2017r. abp Józef Kupny podniósł kaplicę Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach do rangi Sanktuarium Diecezjalnego.
6. W tym tygodniu będzie można nabyć nową książkę pt. „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka. 288 stronicowa, bogato ilustrowana książka przedstawia historię oraz teraźniejszość kościoła na Ślęży: historię odbudowy świątyni, turystykę i pielgrzymowanie, duszpasterstwo młodzieży, relacje z 1050-tej rocznicy chrztu Polski na Ślęży oraz ustanowienia Sanktuarium w Sulistrowiczkach, a także o religijności Słowian przed- chrześcijańskich, fundacji Arrowezyjskiej i historii Ślężańskiego Klasztoru.
7. Zakończyliśmy prace budowlane przy Grocie Bolka II pod schodami i fugowanie kościoła.
8. Zapowiedzi przedślubne I
Szymon Nazimek zam. Będkowice – Renata Tarka zam. Smolec.
Damian Chlipała zam. Białobrzegi – Barbara Kusak zam. Będkowice
9.13 sierpnia o godz. 19.00 w Sulistrowiczkach w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową do figury Matki Bożej z Nazaretu przy źródełku. Po Nabożeństwie poczęstunek w kawiarence.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"