"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 6.08.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Na kogo mogę liczyć? „Jeżeli umiesz dobrze liczyć,licz na siebie" Takie powiedzenie i takie życie. Ile razy przekonaliśmy się o tym? „Ile razy ktoś nas wystawił do wiatru"coś nas zawiodło i musieliśmy sobie radzić sami? Po podobnych doświadczeniach człowiek zaczyna się przekonywać, że należy liczyć na siebie. Róbmy tak, jakby od nas zależało wszystko, ale całą ufność pokładajmy w Bogu. Jeżeli umiesz liczyć licz na Pana Boga. On nie zawiedzie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.

3. Zakończyliśmy prace rzeźbiarskie lwów romańskich ołtarza mszalnego do kościoła na Ślęży. Autorską pracę rzeźbiarską wykonał p. Stanisław Taraszczuk.

4. 20 maja 2017r. abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski podniósł kaplicę Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach do rangi Sanktuarium Diecezjalnego.

5. W najbliższym czasie ukaże się nowa książka pod tytułem „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka.

6. Obecnie prowadzimy prace budowlane przy Grocie Bolka II pod schodami i fugowanie kościoła.

7. Zapowiedzi przedślubne I
Szymon Nazimek zam. Będkowice – Renata Tarka zam Smolec

8.Zmarł Ks. kan. Stefan Wancel były proboszcz Sobótki. Pogrzeb księdza kanonika odbył się w Świętej Katarzynie 1 sierpnia 2017 r .trumnę złożono do grobu na cmentarzu parafialnym.

9.13 sierpnia o godz. 19.00 w Sulistrowiczkach w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową do figury Matki Bożej z Nazaretu przy źródełku. Po Nabożeństwie poczęstunek w kawiarence.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Humor : W sądzie sędzia pyta: - Więc oskarżona twierdzi, że rzuciła w męża pomidorami? - Tak wysoki sądzie. - To w takim razie, dlaczego pani mąż ma wstrząs mózgu i rozbitą głowę? - Bo pomidory były w puszce.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"