"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 30.07.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Papież Benedykt XVI powiedział:" Człowiek nie będzie uratowany ani przez naukę, ani przez politykę, ale jedynie przez miłość.' Kiedy człowiek doświadcza miłości jego życie nabiera innego sensu. Człowiek miłość może odnaleźć tylko w Bogu. Dostęp do miłości Bożej mamy jedynie przez wiarę. Bez wiary człowiek nie będzie szczęśliwy. Dlatego warto się w nią angażować, bo wiara jest naszym skarbem.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
3. Zakończyliśmy prace rzeźbiarskie lwów romańskich ołtarza mszalnego do kościoła na Ślęży. Autorską pracę rzeźbiarską wykonał p. Stanisław Taraszczuk.
4. 20 maja 2017r. abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski podniósł kaplicę Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach do rangi Sanktuarium Diecezjalnego.
5. W najbliższym czasie ukaże się nowa książka pod tytułem „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka.
6. Obecnie prowadzimy prace budowlane przy Grocie Bolka II pod schodami i fugowanie koscioła.
7.Dziś uroczystość Św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i pamiątkowe breloczki . Ofiary pieniężne przeznaczone będą na pojazdy dla misjonarzy. Dziękujemy za pomoc!
8. Tradycyjnie, jak co roku zapraszamy 30 lipca o godz. 14.00 do kościoła na Ślęży na uroczystą Mszę św. za duszę Księcia Bolka II. To ostatni suwerenny polski książę na Śląsku. Zm. 28 lipca 1368 r. Jest to wielka postać związana ze Ślężą. Długosz w swojej kronice napisał, że choć inni książęta zaparli się ojczyzny, dając się zhołdować Janowi Luksemburskiemu, Niemcowi na tronie czeskim – to on „ nie dał się zwieść do tego grzechu oświadczył głośno, że jest księciem polskim, a od jedności z Polską nigdy nie odstąpi".

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Humor po chrześcijańsku
Na religii ksiądz pyta dzieci:
Jaki jest pierwszy sakrament?
Małżeństwo odpowiada dziewczynka,
A nie, bo chrzest -odpowiada kapłan
O nie proszę księdza- prostuje uczennica.
- Ja pochodzę z porządnej rodziny,u nas najpierw jest małżeństwo
a dopiero potem chrzest.
Podczas Mszy św. ksiądz wygłasza płomienne kazanie. Prawie wszyscy parafianie płaczą wzruszeni, jeden mężczyzna nie płacze,- Dlaczego pan nie płacze?
- Ja nie jestem z tej parafii.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"