"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 16.07.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Jezus posłużył się obrazem siejby. Zmieniają się sposoby, ale mechanizmy biologiczne są od tysięcy lat te same. Można z tego wysunąć wniosek, że drugim sprawdzianem rzetelności prawdy jest zakorzenienie w tradycji, nie tylko religijnej, ale w zdrowej tradycji myśli ludzkiej. Dla Chrześcijan szczególne znaczenie ma zakorzenienie w tradycji Kościoła. Plon, jaki rodzi się z ziarna, zależy od gleby. Każdy musi glebę swego umysłu, swego serca, przygotować. Dlatego potrzebujemy mądrości, która pozwoli orientować się w otaczającym nas Świecie. Mądrość – chodzi nie tylko o wykształcenie – ile o ciągłe uczenie się rozumienia tego, co dzieje się w Świecie. Potrzebna jest dobra książka, audycje radiowe, telewizyjne, które kształtują naszą moralną i religijną wrażliwość.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
3. Zakończyliśmy prace rzeźbiarskie lwów romańskich ołtarza mszalnego do kościoła na Ślęży. Autorską pracę rzeźbiarską wykonał p. Stanisław Taraszczuk.
4. 20 maja 2017r. abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski podniósł kaplicę Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach do rangi Sanktuarium Diecezjalnego. W sierpniu Ks. Arcybiskup odwiedzi nasza parafię.
5. W najbliższym czasie ukaże się nowa książka pod tytułem „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka.
6. Obecnie prowadzimy prace budowlane przy Grocie Bolka II pod schodami i fugowanie kościoła na Ślęży.
7. 30 lipca 2017 odbędzie się uroczystość Św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdu i pamiątkowe breloczki modlitwy kierowców. Ofiary pieniężne przeznaczone będą na pojazdy dla misjonarzy. Dziękujemy za pomoc!
8. Tradycyjnie, jak co roku zapraszamy 30 lipca o godz. 14.00 do kościoła na Ślęży na uroczystą Mszę św. za duszę Księcia Bolka II. To ostatni suwerenny polski książę na Śląsku. Zm. 28 lipca 1368 r. Jest to wielka postać związana ze Ślężą. Długosz w swojej kronice napisał, że choć inni książęta zaparli się ojczyzny, dając się zhołdować Janowi Luksemburskiemu, Niemcowi na tronie czeskim – to on „ nie dał się zwieść do tego grzechu oświadczył głośno, że jest księciem polskim, a od jedności z Polską nigdy nie dostąpi".

Zapowiedzi przedślubne
Michał Stroka zam. Strzegomiany-Beata Cieleban zam. Ratajno
Bartosz Sośnicki zam. Swierkowice -Paulina Dąbrowska zam. Strzegomiany
Mateusz Buczko zam .Zybinów – Patrycja Marczuk zam Będkowice

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"