"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 9.07.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Co imponuje światu? - Ciało i pieniądze, komercyjny sport- wielki biznes, bogactwo i siła. Mernikiem prestiżu jest drogi samochód by rzucał się w oczy.Jestesmy pddani takiej wizji świata. Jedni starają się osiągnąc przynajmniej część tego inni czynią się sfrustowani. Jedni i drudzy tracą wewnętrzne siły i odporność zarówno psychiczną , jaki moralną.Pokora jest w istocie siłą ducha. „Uczcie się o de Mnie bo jestem cichy i pokorny sercem" – mówi Jezus. Pokorę świadomą swej wielkości manifestuje Jezus. Pokora nas uzdalnia do życia i poznania prawdy Bożej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
3. Kończymy prace rzeżbiarskie lwów romańskich ołtarza mszalnego do kościoła na Ślęży. Autorską pracę rzeźbiarską wykonał p.Stanisław Taraszczuk.
4. 20 maja 2017 r. abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski podniósł kaplicę Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach do rangi Sanktuarium Diecezjalnego.
5. W najbliższym czasie ukaże się nowa książka pod tytułem „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka.
6. Obecnie prowadzimy prace budowlane przy Grocie Bolka II pod schodami i fugowanie kościeła na Ślęży.
7.30 lipca 2017 – Uroczystość Św. Krzysztofa patrona kierowców. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdu i pamiątkowe breloczki modlitwy kierowców.Ofiary pienięzne przeznaczone będą na pojazdy dla misjonarzy.Dzięki zebranym funduszom z Akcji św. Krzysztofa w 2016 r. zrealizowano z funduszy 37 aut osobowych,5 busów i 1 ambulans, 8 motocykli 132 rowery, 140 wózków inwalidzkich.Pojazdy dotarły do Afryki, Ameryki i Azji. Dziękujemy za pomoc.!
8.13 lipca o godz. 19.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją do figury Matki Bożej z Nazaretu przy żródełku w Sulistrowiczkach. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej Dobrej Rady.
9.8 lipca 2017 r. w Chorzowie w kościele Wniebowzięcia N.M. Panny odbyła się Msza św. i pogrzeb zmarłej Matki Matyldy Księdza Abpa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego.Pamiętamy o zmarłej w naszych modlitwach.
.Zapowiedzi przedślubne
Michał Stroka zam.Strzegomiany-Beata Cieleban zam.Ratajno
Bartosz Sośnicki zam. Swierkowice -Paulina Dąbrowska zam. Strzegomiany
Mateusz Buczko zam Zybinów – Patrycja Marczuk zam Będkowice

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"