"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2.07.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Człowiek stworzony jest do miłości.Co do tego jesteśmy absolutnie pewni. Wszyscy chcemy kochać i pragniemy aby nas kochano.Chcemy innych ubogacać. Ta miłość międzyludzka realizuje się na wielu płasczyznach: w małżeństwie, rodzicielstwie, w przyjażniach w zwykłej życzliwości.Człowiek nie tylko stworzony jest dla miłości ale również z miłości.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
3. Jesteśmy w trakcie wykonywania ołtarza mszalnego do kościoła na Ślęży. Mesa ołtarzowa będzie wsparta na dwóch replikach rzeźb lwów romańskich. Autorską pracę rzeźbiarską wykona p. Stanisław Taraszczuk.
4. 20 maja 2017 r. abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski podniósł kaplicę Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach do rangi Sanktuarium Diecezjalnego.
5. W najbliższym czasie ukaże się nowa książka pod tytułem „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka.
6. Obecnie prowadzimy prace budowlane przy Grocie Bolka II pod schodami, która w najbliższym czasie będzie udostępniona dla pielgrzymów i turystów.
7.30 lipca 2017 – Uroczystość Św. Krzysztofa patrona kierowców. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdu i pamiątkowe breloczki modlitwy kierowców.Ofiary pienięzne przeznaczone będą na pojazdy dla misjonarzy.Dzięki zebranym funduszom z Akcji św. Krzysztofa w 2016 r. zrealizowano z funduszy 37 aut osobowych,5 busów i 1 ambulans, 8 motocykli 132 rowery, 140 wózków inwalidzkich.Pojazdy dotarły do Afryki, Ameryki i Azji. Dziękujemy za pomoc.!

.Zapowiedzi przedślubne II
Michał Stroka zam.Strzegomiany-Beata Cieleban zam.Ratajno
Andrzej Krężlak zam. Strzegomiany -Karolina Kość zam. Wrocław

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"