"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 25.06.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Nie należy się dziwić, jeżeli ludzi wierzących spotykają szykany czy niezrozumienie. Chrystus nie obiecywał swoim uczniom życia lekkiego, łatwego i przyjemnego. Zapowiadał, że tak jak On będzie znakiem, któremu sprzeciwiać się będą. Jakże dosłownie spełniły się te słowa w życiu pierwszych Chrześcijan. Czy jednak i dzisiaj nie jesteśmy świadkami wielkiego sprzeciwu i niezrozumienia, z jakim spotykają się współcześni Chrześcijanie. Wystarczy przysłuchać się różnym dyskusjom, w których podejmowane są takie problemy jak np. nierozerwalność małżeństwa, aborcja, eutanazja czy antykoncepcja.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
3. Jesteśmy w trakcie wykonywania ołtarza mszalnego do kościoła na Ślęży. Mesa ołtarzowa będzie wsparta na dwóch replikach rzeźb lwów romańskich. Autorską pracę rzeźbiarską wykona p. Stanisław Taraszczuk.
4. 20 maja 2017 r. abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski podniósł kaplicę Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach do rangi Sanktuarium Diecezjalnego.
5. W najbliższym czasie ukaże się nowa książka pod tytułem „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka.
6. Obecnie prowadzimy prace budowlane przy Grocie Bolka II pod schodami, która w najbliższym czasie będzie udostępniona dla pielgrzymów i turystów.
7. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Aleppo. Całkowity dochód ze zbórki zostanie przeznaczony na pomoc w odbudowie szpitala w Aleppo w Syrii.
8. Nabożeństwo czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej o godz 18.30
9. Msza św. odpustowa w niedzielę 25 czerwca o godz. 10.00 w Sulistrowicach .
10. Młodzież uczącą się zapraszamy na festiwal młodych „Effatha" - o budowaniu relacji z Bogiem i bliźnim, które od piątku 23 czerwca do niedzieli 25 czerwca odbywać się będą w Sulistrowicach przy parafii w planie: koncerty o. Łukasza Buksy, Fragua, kino plenerowe, warsztaty z wolontariatu i psychologii. Szczegóły na planie wywieszonym przy wejściu do Kościoła oraz na facebookub: Ślęża Tabor Młodych.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"