"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 18.06.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało- słowa Ewangelii. Co znaczą te słowa? Potrzeba robotników świętych. Na górze Jezus dokonuje wyboru 12-tu Apostołów i przekazuje misję kapłańską i prorocką. Zachęca apostołów do posługi w duchu miłości do dawania świadectwa wiary. „ Darmo otrzymaliście darmo dawajcie"

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
3. Ks Arcybiskup Józef Kupny rozpoczął piaty rok posługi arcybiskupiej w Archidiecezji Wrocławskiej. Życzymy księdzu Arcybiskupowi błogosławieństwa Bożego w tej posłudze.
4. Jesteśmy w trakcie wykonywania ołtarza mszalnego do kościoła na Ślęży. Mesa ołtarzowa będzie wsparta na 2-ch replikach rzeźb lwów romańskich. Autorską pracę rzeźbiarska wykonuje p. Stanisław Taraszczuk
5. 20 maja 2017 r. abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski podniósł kaplicę Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach do rangi Sanktuarium Diecezjalnego.
6. W najbliższym czasie ukaże się nowa książka pod tytułem „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka.
7. Obecnie prowadzimy prace budowlane przy Grocie Bolka II pod schodami, która w najbliższym czasie będzie udostępniona dla pielgrzymów i turystów.
8. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Aleppo. Całkowity dochód z festiwalu zostanie przeznaczony na pomoc w odbudowie szpitala w Aleppo w Syrii.
9. Nabożeństwo czerwcowe z litania do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej o godz 18.30
10. Relikwie Św. Jana Pawła II znajdują się w Sanktuarium w Sulistrowiczkach . Zapraszamy naszych parafian i gości do modlitwy.
11. Msza św. odpustowa w niedzielę 25 czerwca o godz. 10.00 w Sulistrowicach .
12. Młodzież uczącą się zapraszamy na festiwal młodych „Effatha" - o budowaniu relacji z Bogiem i bliźnim, które od piątku do niedzieli odbywać się będą w Sulistrowicach przy parafii w planie: koncerty o. Łukasza Buksy, Fragua, kino plenerowe, warsztaty z wolontariatu i psychologii. Szczegóły na planie wywieszonym przy wejściu do Kościoła oraz na facebookub: Ślęża Tabor Młodych.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"