"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 11.06.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

W Imię Trójcy Przenajświętszej rozpoczęliśmy dzisiejszą liturgię Mszy św .Uczyniliśmy prosty, a jakże wymowny znak krzyża .Dziś w sposób szczególny przywołujemy na Mszę św. zgromadzenie Boga Ojca,Syna Bożego Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego po to aby wyrazić wdzięczność, że Bóg nas stworzył, i uświęca do zbawienia. To w imię Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego udzielono nam chrztu a w sakramencie pokuty Bóg odpuszcza nam grzechy. Potrzeba nam zatem, aby cała Trójca Święta przeniknęła nasze myśli i czyny.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
3. Jesteśmy w trakcie wykonywania ołtarza mszalnego do kościoła na Ślęży. Mesa ołtarzowa będzie wsparta na 2-ch replikach rzeźb lwów romańskich. Autorską pracę rzeźbiarska wykonuje p. Stanisław Taraszczuk
4. 20 maja 2017 r. abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski podniósł kaplicę Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach do rangi Sanktuarium Diecezjalnego.
5. W najbliższym czasie ukaże się nowa książka pod tytułem „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka.
6.Obecnie prowadzimy prace budowlane przy Grocie Bolka II pod schodami, która w najbliższym czasie będzie udostępniona dla pielgrzymów i turystów.
7. 11 czerwca o godz. 14.00 na Ślęzy po Mszy św o godz. 14.30 odbędzie się na Slęzy I Festiwal Muzyki Sakralnej w wykonaniu artystów scen wrocławskich i gdańskich. Nad Festiwalem objął patronat Ks prałat Ryszard Staszak. Wykonawcy: Elżbieta Mach – sopran Inna Kamarian – sopran, Jacek Szymański- tenor Rafał Pikała – bas Akompaniament Wiktor Szymajda – fortepian. Całkowity dochód z festiwalu zostanie przeznaczony na pomoc w odbudowie szpitala w Aleppo w Syrii.
8. Nabożeństwo czerwcowe z litania do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej o godz 18.30
9.Dziś Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych
10. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie 13 czerwca o godz. 19.00 do Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. Po Mszy św. procesja Różańcowa do Figury Matki Bożej z Nazaretu przy źródełku.
11. Msza św .w Uroczystość Bożego Ciała z precesją do 4-ch ołtarzy o godz. 10.00 . Ołtarze przygotowujemy tradycyjnie jak w poprzednich latach. I ołtarz – Kaplica piety,/ Chrobrego/ II ołtarz – przy krzyżu / Jagiellońska/ III -ołtarz/Jagiellońska/ IV ołtarz przy kościele./Jagiellońska/ Przygotowują parafianie z Sulistrowic i Będkowic.
12.Peregrynacja Relikwii Św. Jana Pawła II w Sanktuarium w Sulistrowiczkach 18 czerwca o godz.18.00. Zapraszamy parafian i gości.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"