"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 4.06.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Punktem Omega, do którego zmierza świat i człowiek jest Bóg, Trójca Święta. „Boga nikt nie widział" napisał Św. Jan J.1.18 Człowiek wobec tej Tajemnicy może stanąć w pokorze, zamilknąć lub na klęczkach adorować. Nigdy tu na ziemi nie będziemy widzieć Boga. W Jezusie oglądamy chwałę Boga i Jego Miłość J,1,14 Znakiem krzyża zwykle rozpoczynamy i kończymy dzień. W imię Trójcy Przenajświętszej kapłan w sakramencie pokuty odpuszcza grzechy. W imię Trójcy żegnamy ten świat.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
3. Jesteśmy w trakcie wykonywania ołtarza mszalnego do kościoła na Ślęży. Mesa ołtarzowa będzie wsparta na 2-ch replikach rzeźb lwów romańskich. Złoty piaskowiec, z którego zostanie wykonane rzeźby, został już zakupiony. Autorską pracę wykona p. Stanisław Taraszczuk.
4. 20 maja 2017 r. abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski podniósł kaplicę Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach do rangi sanktuarium diecezjalnego.
5. W najbliższym czasie ukaże się nowa książka pod tytułem „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka.
6. Obecnie prowadzimy prace budowlane przy Grocie Bolka II pod schodami, która w najbliższym czasie będzie udostępniona dla pielgrzymów i turystów.
7. 11 czerwca o godz. 14.00 na Ślęzy po Mszy św odbędzie się Festiwal Muzyki Sakralnej w wykonaniu artystów scen wrocławskich i gdańskich. Zbiórka do puszek na Aleppo przez cały miesiąc czerwiec.
8. Dziś Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii 04.06.2017 r. o godz. 10.00 w Kościele parafialnym w Sulistrowicach. Biały Tydzień codziennie o godz. 18.00 Codziennie poświęcenie pamiątek komunijnych. W piątek zakończenie nabożeństwem w Sanatorium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach poświęcenie pamiątkowych obrazków komunijnych.
9. Dziś Święto Dziękczynienia, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
10.Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w każdy wtorek po Mszy św., temat: „Poznaj Sakramenty święte".
11. Nabożeństwo czerwcowe z litania do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej o godz 18.30
12.Dziś Pierwsza niedziela miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych
13.Dzień Dziecka w naszej parafii w najbliższą sobotę 10 czerca br od godz. 15.00 na boisku wiejskim w Sulistrowicach.
14. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie do Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. Po Mszy św. procesja Różańcowa do Figury Matki Bożej z Nazaretu przy źródełku.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"