"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.05.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Chrystus jest dla nas drogą, prawdą i życiem i On nas prowadzi do Boga naszego Ojca. Jezus jest naszym przewodnikiem w naszej życiowej wędrówce do domu Ojca, zapewnia nas „Kto idzie za Mną, nigdy nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia" /J 8,12/. Znamy doskonale stare polskie powiedzenie „Serce nie sługa". Wyraża ono przekonanie,że nie można zmusić do miłości ani też tej miłości nakazać. A jednak Jezus mówi do swoich uczniów; to wam przykazuję, byście się wzajemnie miłowali. Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej. To nowe prawo jest wewnętrzną potrzebą serca. Miłość jest z Boga, a każdy kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.

3. Jesteśmy w trakcie wykonywania ołtarza mszalnego do kościoła na Ślęży. Mesa ołtarzowa będzie wsparta na 2-ch replikach rzeźb lwów romańskich. Złoty piaskowiec, z którego zostanie wykonane rzeźby, został już zakupiony. Autorską pracę wykona p. Stanisław Taraszczuk.

4. 20 maja 2017r. o godz. 11.00 odbyła się uroczystość jubileuszowa: 45. rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza z Sulistrowic. W wydarzeniu wzięli udział kapłani, którzy zostali wyświęceni w katedrze Wrocławskiej 27 maja 1972 roku przez Ks. kardynała Bolesława Kominka, ówczesnego Metropolitę Wrocławskiego. Po Mszy Św. na boisku sportowym w Sulistrowicach odbyła się część artystyczna. Mszy Św. przewodniczył Ks Abp. Józef Kupny, Metropolita Wrocławski. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji uroczystości jubileuszowych.

5. 20 maja 2017 r. abp Józef Kupny ogłosił, że zostanie wydany dekret wyniesienia kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach do rangi sanktuarium diecezjalnego.

6. W najbliższym czasie ukaże się nowa książka pod tytułem „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. proboszcza.

7.Obecnie prowadzimy prace budowlane przy Grocie Bolka II pod schodami, która w najbliższym czasie będzie udostępniona dla pielgrzymów i turystów.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"