"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 07.05.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

W dniu dzisiejszym cały Kościół zanosi ze szczególną mocą swoje modlitwy do Boga, prosząc Pana Żniwa w intencji tych którzy już naśladują Jezusa poprzez życie kapłańskie i zakonne, w kontekście tak bardzo potrzebnej modlitwy wypowiadamy nasze wspólne wołanie do Pana aby posłał robotników na swoje żniwo. Kapłaństwo jest darem od Boga danym po to aby pomóc ludziom w poznaniu Jezusa w wybraniu drogi która prowadzi do szczęścia. Znakomitym przykładem kogoś kto odkrył piękno obrazu Boga w każdym człowieku jest artysta malarz św. brat Albert, który założył w Krakowie ogrzewalnie dla bezdomnych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Ks. Arcybiskup Józef Kupny wydał decyzje przygotowania w nabliższym czasie dekretu w którym kościół Matki Bożej Dobrej Rady i Mądrości Serca w Sulistrowiczkach zostanie oficjalnie podniesiony do rangi sanktuarium
2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii
4. Jesteśmy w trakcie wykonywania ołtarza mszalnego do kościoła na Ślęży. Mesa ołtarzowa będzie wsparta na 2-ch replikach rzeźb lwów romańskich. Złoty piaskowiec, z którego zostanie wykonane rzeźby, został już zakupiony. Autorską pracę wykona p. Stanisław Taraszczuk.
5. 20 maja 2017r. o godz. 11.00 będziemy obchodzić w naszej parafii uroczystość jubileuszową, 45. rocznicę święceń kapłańskich ks. proboszcza z Sulistrowic. W wydarzeniu wezmą udział kapłani, którzy zostali wyświęceni w katedrze Wrocławskiej 27 maja 1972 roku przez Ks. kardynała Bolesława Kominka, ówczesnego Metropolitę Wrocławskiego. Na uroczystość, która odbędzie się na boisku sportowym w Sulistrowicach serdecznie zapraszamy naszych parafian oraz gości. Mszy Św. będzie przewodniczył Ks Abp. Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.
6. Są do nabycia KALENDARZE ŚLĘŻAŃSKE 2017 z historią odbudowy kościoła na Ślęży. Do nabycia jest również książka pt. „Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęży" oraz najnowszy przewodnik po Masywie Ślęży „Góra Ślęża. Mapa, szlaki, legendy, tajemnice".
7. 13 maja 2017 r. zapraszamy na obchody z okazji 100-lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej do sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. Program : 18.30 – Nabożeństwo majowe 19.00 - Msza św. po Mszy św. różaniec Fatimski i procesja do figury Matki Bożej z Nazaretu
8 Próba dla dzieci rocznicowych w piątek po nabożeństwie majowym po Mszy św. o godz. 18.30 Spowiedź dla rodziców i chrzestnych oraz dla dzieci rocznicowych w sobotę o godz. 10.00. Msza św. Rocznicowa w najbliższą niedzielę o godz. 10.30
9. W najbliższym czasie ukaże się nowa książka pod tytułem „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. proboszcza.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"