"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 23.04.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Pan Jezus w swoim objawieniu przekazanym nam przez św. Faustynę powiedział:Córko moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu moim. Pragnę, aby święto miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników...
Jeżeli w życiu zaginął nam szlak, jeśli zagubiliśmy drogę do Boga, szansą jest Jego miłosierdzie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafi
3. 30 kwietnia w najbliższa niedzielę o godz 12.00 w Sankutarium Matki Bozej Dobrej Rady Uroczystość Odpustowa.
3. 1 maja 2017 r. o godz. 14.00 na szczycie Ślęży odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Rodzin. Konferencję dla rodzin i Mszę Św. odprawi ks. prof. Franciszek Głód – duszpasterz rodzin. W tym dniu w naszej parafii Msze Św. odprawiane będą w porządku niedzielnym.
4. 3 maja Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 9.00 Msza św. odpustowa
5. W tym roku planujemy wykonanie ołarza mszalnego do kościoła na Ślęży. Mesa ołtarzowa będzie wsparta na 2-ch replikach rzeźb lwów romańskich. Złoty piaskowiec, z którego zostanie wykonane rzeźby, został już zakupiony. Autorską pracę wykona p. Stanisław Taraszczuk.
5. 20 maja 2017 r. o godz. 11.00 będziemy ochodzić w naszej parafii uroczystośc jubileuszową, 45. rocznicę święceń kapłańskich ks. proboszcza z Sulistrowic. W wydarzeniu wezmą udział kapłani, którzy zostali wyświęceni w katedrze Wrocławskiej 27 maja 1972 roku przez Ks. kardynała Bolesława Kominka, ówczesnego Metropolitę Wrocławskiego. Na uroczystość, która odbędzie się na boisku sportowym w Sulistrowicach sedecznie zapraszamy naszych parafian oraz gości. Mszy Św. będzie przewodniczył Ks Abp. Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.
6. Są do nabycia KALENDARZE ŚLĘŻAŃSKE 2017 z historią kościoła na Ślęży, w którym pokazano stan kościoła sprzed remontu, poszczególne etapy prac, a także rekonsekrację z poświęceniem kościoła. Do nabycia jest również pt. „Angelus silesius i mistyka w cieniu Ślęży" oraz najnowszy przewdonik po Masywie Ślęży „Góra Ślęża. Mapa, szlaki, legendy, tajemnice".
7. Dzis po Mszy sw. zbiórka do puszek na odbudowe szpitala w Aleppo w Syrii oraz pomoc potrzebującym
8. Serdecznie dziekujemy za ofiary na kwiaty zebrano 1320 zł.
9. Odbyła się wizytacja kanoniczna w naszej parafii, bp Jacka Kicińskiego, serdecznie dziekujemy radzie parafialnej, członkiniom rózanca swietego, grupom młodzieżowym dzieciom, wszystkim którzy brali udział w wizytacji Bóg zapłać

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"