"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

NIEDZIELA WIELKANOCNA 16.04.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy. Radośnie biją dzwony, radośnie biją nasze serca, radosne są wielkanocne życzenia, które dzisiaj sobie składamy:

ZDROWYCH, SPOKOJNYCH I POGODNYCH ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO PEŁNYCH WIARY NADZIEI I MIŁOŚCI

życzą ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz
ks. mgr Jakub Batrczak - wikariusz

Być ludźmi „wielkanocnymi „to znaczy mieć nowy punkt widzenia, to znaczy dawać świadectwo o Bogu swoim własnym życiem, słowem i czynem. To świadectwo potrzebne jest dzisiaj, kiedy wokół nas jest tyle kłamstwa, nieuczciwości braku sprawiedliwości i beznadziei. Prawdziwym źródłem wielkanocnej radości chrześcijańskiej jest to, że Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał i żyje, to i my razem z Nim zmartwychwstaniemy.

Żaden z ludzi nie wygrał ze śmiercią. Był jednak ktoś, kto z nią wygrał. Właśnie dziś Kościół uroczyście ogłasza nam, że tym zwycięzcą nad śmiercią jest Jezus Chrystus! Jezus Chrystus jest zwycięzcą śmierci, piekła i szatana, i dlatego wychodzi z grobu. Tylko Chrystus zwyciężył śmierć, żaden profesor, lekarz, polityk, prezydent, żaden uczony, idol, twórca sekty nie zmartwychwstał, ani Mahomet ani Budda, tylko Chrystus. Jezus po swoim zmartwychwstaniu ukazał się tylko wybranym świadkom, gdyż przeszedł do innego wiecznego życia.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafi
3. 1 maja 2017 r. o godz. 14.00 na szczycie Ślęży odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Rodzin. Konferencję dla rodzin i Mszę Św. odprawi ks. prof. Franciszek Głód – duszpasterz rodzin. W tym dniu w naszej parafii Msze Św. odprawiane będą w porządku niedzielnym.
4. W tym roku planujemy wykonanie ołarza mszalnego do kościoła na Ślęży. Mesa ołtarzowa będzie wsparta na 2-ch replikach rzeźb lwów romańskich. Złoty piaskowiec, z którego zostanie wykonane rzeźby, został już zakupiony. Autorską pracę wykona p. Stanisław Taraszczuk.
5. 20 maja 2017 r. o godz. 11.00 będziemy ochodzić w naszej parafii uroczystośc jubileuszową, 45. rocznicę święceń kapłańskich ks. proboszcza z Sulistrowic. W wydarzeniu wezmą udział kapłani, którzy zostali wyświęceni w katedrze Wrocławskiej 27 maja 1972 roku przez Ks. kardynała Bolesława Kominka, ówczesnego Metropolitę Wrocławskiego. Na uroczystość, która odbędzie się na boisku sportowym w Sulistrowicach sedecznie zapraszamy naszych parafian oraz gości. Mszy Św. będzie przewodniczył Ks Abp. Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.
6. Są do nabycia KALENDARZE ŚLĘŻAŃSKE 2017 z historią kościoła na Ślęży, w którym pokazano stan kościoła sprzed remontu, poszczególne etapy prac, a także rekonsekrację z poświęceniem kościoła. Do nabycia jest również pt. „Angelus silesius i mistyka w cieniu Ślęży" oraz najnowszy przewdonik po Masywie Ślęży „Góra Ślęża. Mapa, szlaki, legendy, tajemnice".
7. W pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych taca przeznaczona jest na remont kościoła na Ślęży, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych - na potrzeby Wyższego Seminarium Duchowngo i Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu. Ofiarodawcom serdeczne Bóg Zapłać!
8.Wizytacja Kanoniczna 18 kwietnia ks. Bpa Jacka Kicińskiego. W programie m.in. godz. 17.00 spotkanie z radą parafialną, 17.30 spotkanie z grupami modlitewnymi, godz. 18.00 Msza Święta w kościele parafialnym w Sulistrowicach. Serdecznie zapraszamy.
11.Porządek Mszy Świętych Wielkanocnych (Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny):
- Strzegomiany: godz. 9.00, Sulistrowice: godz. 10.30, Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00, Ślęża: godz. 14.00

ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz
ks. mgr Jakub Batrczak - wikariusz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"