"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20.11.2016. Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Cały chrześcijański świat Oddaje hołd Chrystusowi Królowi. Akt przyjęcia Chrystusa za Króla w Polsce jest zwieńczeniem Roku Świętego Miłosierdzia. W bulii „ Misiericordiae vultus „Ojciec Święty Franciszek mówił zamykając drzwi świętego Jubileuszu Miłosierdzia. że powierza Chrystusowi życie Kościoła,całej ludzkości i ogromnego kosmosu prosząc o wylanie jak rosy porannej ,aby owocna stała się historia, którą my mamy tworzyć w najbliższej przyszłości. Modlimy się „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi tej ziemi" „Spraw Boże aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twoje królestwo prawdy i życia ,królestwo świętości łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju." Na potrzebę intronizacji Chrystusa zwracała uwagę mistyczka Rozalia Celakówna.

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów
w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-18. Ponadto na wieży zainstalowaliśmy lunetę widokową, przez którą podziwiać można panoramę ziemi Ślężańskiej i okolic. Zachęcamy także do odwiedzenia kawiarenki w Sulistrowiczkach, gdzie można miło spędzić czas.
2. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
3. Książka pt. „Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęży" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka jest do nabycia na górze Ślęży, w Sulistrowiczkach w Kaplicy MB Dobrej Rady oraz w kościele w Sulistrowicach. Anioł Ślązak na szczycie góry Ślęży zapadał w głębię medytacji kontemplując otaczającą przyrodę i rozważając prawdy o Bogu. Aforyzm z Cherubinowego wędrowca. "Sam jestem górą w Bogu, sam się na nią wspinam, Skoro do boskiego dotrzeć mam oblicza" Angelus Silesius, Cherubinowy wędrowiec, II, 83
4.Prowadzimy prace budowlane przy elewacji zewnętrznej kościoła na Ślęży (fugowanie kamieni). Prace budowlane prowadzimy wyłącznie z ofiar wiernych odwiedzających kościół i więżę widokową na Ślęży, oraz tac zbieranych podczas każdej Mszy Św. w naszej parafii
5. Katecheza dla dzieci w piątek o godz. 18.00 – Prowadzi Ania Gronowska.
6. Wykonaliśmy dwie stopy fundamentowe i przypory żelbetowe wzmacniające mur kamienny przy głównej ścianie schodów, gdzie znajduje się wejście do zamku piastowskiego z XIV w.
7. W najbliższym czasie ukaże się książka ks. Ryszarda Staszaka poświęcona Ślęży pt. „Ślęża – Święta Góra Ślązaków. Kościół na Ślęży, historia i teraźniejszość" Wielcy Arcybiskupi Wrocławscy.
8.Tydzień Miłosierdzia trwa– Dary z płodów ziemi i ofiary pieniężne proszę składać na plebanii w Sulistrowicach. Zebrane dary zostanę przekazane na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Ofiarodawcom serdecznie dziękuję.
9.W najbliższym czasie zostanie wykonany nowy ołtarz soborowy z granitu i piaskowca do kościoła p. w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Ślęzy. Będzie to rzeźba lwa romańskiego, którego figura znajduje się przed kościołem Św. Anny w Sobótce. Sponsorzy mile widziani. Imiona i nazwiska fundatorów będą wygrawerowane na mesie ołtarzowej.
10.Dziś po każdej Mszy św. kapłan poświęci opłatki wigilijne, które roznosić będą po domach przedstawiciele Rady Parafialnej w Sulistrowicach. Ofiary za opłatki przeznaczymy na renowację kościoła na Ślęży .Listę osób z podziękowaniem za ofiary zamieścimy w biuletynie parafialnym.
11.Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie .dla ludzi dotkniętych wojną na Bliskim Wschodzie. Przed wojną w Iraku było 1.5 mln ludzi obecnie jest ich 250 tysięcy."Bądźmy głosem tych, których głos nie jest słyszany"

Ks .dr Ryszard Staszak

Złote myśli Ojców Kościoła

Szatan rozciąga swoje panowanie nad rodzajem ludzkim przy pomocy dwóch grzechów,tj pychy serca i nieczystości. św. Cezary z Arles List do Cezarii Nadchodzą czasy, w których ludzie szaleć będą i jeśli zobaczą kogoś kto nie szaleje, powstaną przeciw niemu mówiąc; Ty szalejesz. Gdyż nie jesteś do nas podobny. Sentencja Ojców Pustyni

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"