"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

11 listopada Święto Niepodległości Polski – BÓG ,HONOR ,OJCZYZNA

Wprowadzenie do liturgii

Obchodzimy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po ponad 120 latach niewol,rozbiorów, rusyfikacji, germanizacji .Wielu Polaków zostało zesłanych na Sybir wielu zamęczono na śmierć. Jakie udręki i tęsknoty przeżyli za wolną Ojczyznę: Mickiewicz,Słowacki, Krasicki, Norwid, Chopin, którym przypadło żyć i umierać z dala od Ojczyzny. Warto wspomnieć najlepszych synów Polski Podziemnej i AK włóczonych po sądach, torturowanych skazanych na długie lata więzienia. Warto wspomnieć prześladowanie kościoła więzienie Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego a także 1956 rok w Poznaniu, robotnicy wołali „ My chcemy chleba, my chcemy wolności, my chcemy religii" i za to do nich strzelano. Poniewierano młodzież akademicką, skłócono robotników ze studentami i inteligencją 1968 roku. Rok 1970 kolejne wołanie o wolność, sprawiedliwość, prawdę o chleb i miłość.1976 rok robotnicy Ursusa i Radomia wołali o godne warunki życia i pracy. 1980 rok Solidarność" Narodu z Bogiem i bliźnimi. 13 grudnia 1989 rok niewinna śmierć braci górników z Kopalni Wujek, Lublina i Nowej Huty. Ojczyzna to jest skarb bezcenny, którą należy kochać i służyć. Polska jest naszą matką dlatego ma prawo do miłości szczególnej. Módlmy się za naszą Ojczyznę i pamiętajmy jak cenna jest niepodległość i miejmy poczucie godności Polaków, które ma swoje źródło w Jezusie Chrystusie

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów
w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-18. Ponadto na wieży zainstalowaliśmy lunetę widokową, przez którą podziwiać można panoramę ziemi Ślężańskiej i okolic. Zachęcamy także do odwiedzenia kawiarenki w Sulistrowiczkach, gdzie można miło spędzić czas.

2. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl

3. Książka pt. „Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęży" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka jest do nabycia na górze Ślęży, w Sulistrowiczkach w Kaplicy MB Dobrej Rady oraz w kościele w Sulistrowicach. Anioł Ślązak na szczycie góry Ślęży zapadał w głębię medytacji kontemplując otaczającą przyrodę i rozważając prawdy o Bogu. Na tej „anielskiej górze", sam jako wędrowiec, inspirował się do swoich wielkich dzieł, a szczególnie do Cherubinowego wędrowca. "Sam jestem górą w Bogu, sam się na nią wspinam, Skoro do boskiego dotrzeć mam oblicza" Angelus Silesius, Cherubinowy wędrowiec, II, 83

4. W najbliższym czasie ukaże się książka ks. Ryszarda Staszaka poświęcona Ślęży pt. „Ślęza – Święta Góra Ślązaków. Kościół na Ślęży, historia i teraźniejszość" w której poruszone zostaną następujące tematy: Początek chrześcijaństwa na Śląsku, fundacja arrowezyjska na Ślęży. Ślęza - Czy można połączyć turystykę z wiarą? Wywiad z hierarchą kościoła wrocławskiego i duszpasterzami młodzieży na stokach Ślęży .Rekonsekracja świątyni na Ślęzy, Obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski na Ślęzy.

5.Dziś 11 listopada 2016r. w 98. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę porządek Mszy Św. będzie przebiegał wg dnia świątecznego. Kościół jest miejscem wspominania tych, którzy walczyli o Polskę. Bo Ojczyzna to nie tylko pola. góry i morze, lecz przede wszystkim „ wiązanie etyczne" , które łączy każdego człowieka z szeroko rozumianym dobrem narodowym. Program patriotyczny wykona nasza młodzież i harcerze z Sobótki.

Ks .dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"