"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13.11.2016. Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Podczas ostatniej niedzieli roku liturgicznego koncentrujemy nasze myśli ku końcu naszego ziemskiego życia i końcu całego świata. Wystarczy wspomnieć o nieustannych kataklizmach, wojnach, prześladowaniach chrześcijan. Wiek XXI został uznany wiekiem największych i najcięższych prześladowań chrześcijan zaowocował tysiącami męczenników w rożnych zakątkach świata. Jezus mówi do nas „Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić" Ja jestem oraz Nadszedł czas nie podążajcie za nimi i nie trwóżcie się gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach" /Łk 21,8/ Chrześcijanin powinien zaufać Jezusowi, zawierzyć jego słowom. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie. Trwajmy przy Jezusie. Bóg jest początkiem i końcem wszystkich rzeczy, wzrastajmy w doskonałości cnót wiary , nadziei, miłości, roztropności i sprawiedliwości.

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów
w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-18. Ponadto na wieży zainstalowaliśmy lunetę widokową, przez którą podziwiać można panoramę ziemi Ślężańskiej i okolic. Zachęcamy także do odwiedzenia kawiarenki w Sulistrowiczkach, gdzie można miło spędzić czas.
2. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
3. Książka pt. „Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęży" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka jest do nabycia na górze Ślęży, w Sulistrowiczkach w Kaplicy MB Dobrej Rady oraz w kościele w Sulistrowicach. Anioł Ślązak na szczycie góry Ślęży zapadał w głębię medytacji kontemplując otaczającą przyrodę i rozważając prawdy o Bogu. Aforyzm z Cherubinowego wędrowca. "Sam jestem górą w Bogu, sam się na nią wspinam, Skoro do boskiego dotrzeć mam oblicza" Angelus Silesius, Cherubinowy wędrowiec, II, 83
4.Prowadzimy prace budowlane przy elewacji zewnętrznej kościoła na Ślęży (fugowanie kamieni). Prace budowlane prowadzimy wyłącznie z ofiar wiernych odwiedzających kościół i więżę widokową na Ślęży, oraz tac zbieranych podczas każdej Mszy Św. w naszej parafii
5. Katecheza dla dzieci w piątek o godz. 18.00 – Prowadzi Ania Gronowska.
6. Wykonaliśmy dwie stopy fundamentowe i przypory żelbetowe wzmacniające mur kamienny przy głównej ścianie schodów, gdzie znajduje się wejście do zamku piastowskiego z XIV w.
7. W najbliższym czasie ukaże się książka ks. Ryszarda Staszaka poświęcona Ślęży pt. „Ślęża – Święta Góra Ślązaków. Kościół na Ślęży, historia i teraźniejszość" Wielcy Arcybiskupi Wrocławscy.
8.Tydzień Miłosierdzia trwa– Dary z płodów ziemi i ofiary pieniężne proszę składać na plebanii w Sulistrowicach. Zebrane dary zostanę przekazane na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Ofiarodawcom serdecznie dziękuję.
9. 11 listopada 2016 gościliśmy w naszej parafii kleryków Ii roku Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu
10.W najbliższym czasie zostanie wykonany nowy ołtarz soborowy z granitu i piaskowca do kościoła p. w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Ślęzy. Będzie to rzeźba lwa romańskiego, którego figura znajduje się przed kościołem Św. Anny w Sobótce. Sponsorzy mile widziani. Imiona i nazwiska fundatorów będą wygrawerowane na mesie ołtarzowej.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Złote myśli Ojców Kościoła:
- Niesprawiedliwe prawo nie posiada autorytetu Tertulian , Do pogan
- Nie może być szczęśliwe to państwo, które ma wprawdzie mury nienaruszone a obyczaje zniszczone. św. Augustyn O państwie Bożym.
- Szatan rozciąga swoje panowanie nad rodzajem ludzkim przy pomocy dwóch grzechów,tj pychy serca i nieczystości. św. Cezary z Arles List do Cezarii

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"