"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 6.11.2016. Rok C

Wprowadzenie do liturgii

„ Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych, wszyscy bowiem dla niego żyją" Łk 20.36.Z ewangelii wynika,że każdy z nas jest pielgrzymem na tej ziemi, wyszliśmy z ręki Boga i do Boga mamy wrócić. Ani gromadzenie majątku ani używanie nie zapewni szczęścia, bo stworzeni jesteśmy dla Boga. Człowiek nie zna dnia ani godziny....

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów
w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-18. Ponadto na wieży zainstalowaliśmy lunetę widokową, przez którą podziwiać można panoramę ziemi Ślężańskiej i okolic. Zachęcamy także do odwiedzenia kawiarenki w Sulistrowiczkach, gdzie można miło spędzić czas.

2. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl

3. Książka pt. „Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęży" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka jest do nabycia na górze Ślęży, w Sulistrowiczkach w Kaplicy MB Dobrej Rady oraz w kościele w Sulistrowicach. Anioł Ślązak na szczycie góry Ślęży zapadał w głębię medytacji kontemplując otaczającą przyrodę i rozważając prawdy o Bogu. Na tej „anielskiej górze", sam jako wędrowiec, inspirował się do swoich wielkich dzieł, a szczególnie do Cherubinowego wędrowca. "Sam jestem górą w Bogu, sam się na nią wspinam, Skoro do boskiego dotrzeć mam oblicza" Angelus Silesius, Cherubinowy wędrowiec, II, 83

4.Prowadzimy prace budowlane przy elewacji zewnętrznej kościoła na Ślęży (fugowanie kamieni). Prace budowlane prowadzimy wyłącznie z ofiar wiernych odwiedzających kościół i więżę widokową na Ślęży, oraz tac zbieranych podczas każdej Mszy Św. w naszej parafii.

5. W tym tygodniu wykonaliśmy dwie stopy fundamentowe żelbetowe wzmacniające mur kamienny przy głównej ścianie schodów, gdzie znajduje się wejście do zamku piastowskiego z XIV w.

7. W najbliższym czasie ukaże się książka ks. Ryszarda Staszaka poświęcona Ślęży pt. „Ślęza – Święta Góra Ślązaków. Kościół na Ślęży, historia i teraźniejszość" w której poruszone zostaną następujące tematy: Początek chrześcijaństwa na Śląsku, fundacja arrowezyjska na Ślęży. Ślęza - Czy można połączyć turystykę z wiarą? Wywiad z hierarchą kościoła wrocławskiego i duszpasterzami młodzieży na stokach Ślęży .Rekonsekracja świątyni na Ślęzy, Obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski na Ślęzy.

8. Informuję, że 11 listopada 2016r. w 98. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę porządek Mszy Św. będzie przebiegał wg dnia świątecznego. Kościół jest miejscem wspominania tych, którzy walczyli o Polskę. Bo Ojczyzna to nie tylko pola. góry i morze, lecz przede wszystkim „ wiązanie etyczne" , które łączy każdego człowieka z szeroko rozumianym dobrem narodowym. Program patriotyczny wykona nasza młodzież i harcerze z Sobótki.

9.Tydzień Miłosierdzia – Dary z płodów ziemi i ofiary pieniężne proszę składać na plebanii w Sulistrowicach. Zebrane dary zostanę przekazane na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Ofiarodawcom serdecznie dziękuję.

10. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 adoracja listopadowa Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych w Sulistrowicach. Błogosław Boże naszej parafii i naszej Ojczyźnie, która trzyma dzielnie sztandar wiary przez przeszło tysiąc lat.

Ks. Dr R. Staszak

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"