"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 30.10.2016. Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Ostre wypowiedzi Jezusa przeciw chciwości i chciwcom, a z drugiej strony jego radykalne wezwanie do ewangelicznego ubóstwa, mogą łatwo zostać zinterpretowane jako zdecydowane potępienie bogactwa materialnego. Taka interpretacja jednak jest błędna. Spotkanie z Zacheuszem w Jerychu świadczy o tym, że istnieje możliwość posiadania materialnych dóbr i życia ewangelią. Zacheusz był bardzo bogaty, jednak nie przeszkadzało mu to w rozdaniu połowy majątku ubogim. Są 4 zasady ewangelii związane z wiarą oraz bogactwem materialnym: 1. Należy kochać Boga z całego serca i być do Jego dyspozycji; 2. Człowiek posiadający majętność i duże konto w banku winien kochać ludzi, ta miłość każe mu troszczyć się o ich prawdziwe dobro; 3. Posiadane bogactwo powinno być zabezpieczone, czyli przekazane tym, którzy potrafią je pomnażać; 4. Ten kto posiada majątek, powinien wychowywać młode pokolenie nie tylko do uczciwej pracy i samowystarczalnego życia, ale też do umiejętności pomnażania dóbr materialnych.

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów
w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-18. Ponadto na wieży zainstalowaliśmy lunetę widokową, przez którą podziwiać można panoramę ziemi Ślężańskiej i okolic. Zachęcamy także do odwiedzenia kawiarenki w Sulistrowiczkach, gdzie można miło spędzić czas.
2. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
3. Książka pt. „Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęży" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka jest do nabycia na górze Ślęży, w Sulistrowiczkach w Kaplicy MB Dobrej Rady oraz w kościele w Sulistrowicach. Anioł Ślązak na szczycie góry Ślęży zapadał w głębię medytacji kontemplując otaczającą przyrodę i rozważając prawdy o Bogu. Na tej „anielskiej górze", sam jako wędrowiec, inspirował się do swoich wielkich dzieł, a szczególnie do Cherubinowego wędrowca. "Sam jestem górą w Bogu, sam się na nią wspinam, Skoro do boskiego dotrzeć mam oblicza" Angelus Silesius, Cherubinowy wędrowiec, II, 83
4.Prowadzimy prace budowlane przy elewacji zewnętrznej kościoła na Ślęży (fugowanie kamieni). Prace budowlane prowadzimy wyłącznie z ofiar wiernych odwiedzających kościół i więżę widokową na Ślęży, oraz tac zbieranych podczas każdej Mszy Św. w naszej parafii.
5. Młodzież gimnazjalną i starszą przygotowujemy do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na katechezę w każdą sobotę o godz 18.00
6. W tym tygodniu wykonaliśmy dwie stopy fundamentowe pod przypory żelbetowe wzmacniające mur kamienny przy głównej ścianie schodów, gdzie znajduje się wejście do zamku piastowskiego z XIV w.
7. W najbliższym czasie ukaże się książka ks. Ryszarda Staszaka poświęcona Ślęży pt. „Śląski Olimp. Kościół na Ślęży, historia i teraźniejszość" w której poruszone zostaną następujące tematy: Początek chrześcijaństwa na Śląsku, fundacja arrowezyjska na Ślęży. Ślęza - Czy można połączyć turystykę z wiarą? Wywiad z hierarchą kościoła wrocławskiego i duszpasterzami młodzieży na stokach Ślęży .Rekonsekracja świątyni na Ślęzy, Obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski na Ślęzy. Będą również ilustracje zdjęciowe.
8. 1 listopada Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. 9.00 – Strzegomiany,10.00 – Sulistrowice z procesją na cmentarz 12.00 i 19.00 – Sulistrowiczki 14.00 – Ślęza. Kartki wspominkowe za zmarłych przy wejściu do kościoła.
9. 2 listopada Dzień Zaduszny Msze św. Strzegomiany 9.00 Sulistrowice 10.30 i 18.00 z wypominkami za zmarłych.
10. W dniach 4-6 listopada zapraszamy młodzież do Sulistrowiczek na weekendowe rekolekcje pt. „Duchowa Siłownia". Więcej informacji na Facebook'owej grupie „Ślęża – Góra Tabor Młodych"
11. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na wywóz nieczystości z cmentarza parafialnego w Sulistrowicach (600 zł).
12. Informuję, że 11 listopada 2016r. w 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę porządek Mszy Św. będzie przebiegał wg dnia świątecznego. „Kościół jest miejscem wspominania tych, którzy walczyli o Polskę".

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"