"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.10.2016. Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Ojciec Święty przypomniał nam o trzech rzeczach które budują jedność w kościele Chrystusowym: pokora, łagodność, wielkoduszność. Zatraciliśmy zdolność łagodnego mówienia o sobie. Ojciec święty wezwał chrześcijan do odrzucenia zawiści,zazdrości i kłótni. Zły duch zawsze sieje wojnę. Zawiść, kłótnie, zazdrości, plotki niszczą pokój i dlatego nie ma jedności. Stąd potrzeba wiele cierpliwości. Bez pokory nie ma pokoju i jedności.

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów
w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-18. Ponadto na wieży zainstalowaliśmy lunetę widokową, przez którą podziwiać można panoramę ziemi Ślężańskiej i okolic. Zachęcamy także do odwiedzenia kawiarenki w Sulistrowiczkach, gdzie przy kawie i ciastkach można miło spędzić czas
2. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
3. Książka pt. „Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęży" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka jest do nabycia na górze Ślęży, w Sulistrowiczkach w Kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady oraz w kościele parafialnym w Sulistrowicach. Anioł Ślązak właśnie na szczycie góry Ślęży zapadał w głębię medytacji kontemplując otaczającą przyrodę i rozważając samotnie prawdy o Bogu. Tutaj, na tej „anielskiej górze", sam jako wędrowiec, inspirował się do swoich wielkich dzieł, a szczególnie do Cherubinowego wędrowca. "Sam jestem górą w Bogu, sam się na nią wspinam, Skoro do boskiego dotrzeć mam oblicza" Angelus Silesius, Cherubinowy wędrowiec, II, 83
4.Prowadzimy prace budowlane przy elewacji zewnętrznej kościoła na Ślęży (fugowanie kamieni). Prace budowlane prowadzimy wyłącznie z ofiar wiernych odwiedzających kościół i więżę widokową na Ślęży, oraz tac zbieranych podczas każdej Mszy Św. w naszej parafii.
5. Młodzież gimnazjalną i starszą przygotowujemy do sakramentu bierzmowania zapraszamy na katechezę w każdą sobotę o godz 18.00
7. Rodziców dzieci które w tym roku szkolnym maja zamiar przystąpić do pierwszej Komunii świętej w naszej parafii, informujemy że uroczystość odbędzie się 04.06.2017 r. w Kościele parafialnym w Sulistrowicach.
8.. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.00 w kościele w Sulistrowicach.
8. Duszpasterstwo w Sulistrowicach wykonało aneks do projektu budowlanego na renowację murów zewnętrznych oraz kosztorys dla kościoła Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Ślęży. Zaprojektowano dwa pilastry /przypór żelbetowych wzmacniających mur kamienny przy głównej ścianie schodów, gdzie znajduje się wejście do zamku piastowskiego z XIV. w./ Rozpoczęliśmy prace zabezpieczające mury kamienne przy schodach na Ślęzy. Dziękujemy serdecznie za dar serca, bo w ten sposób możemy prowadzić wszelkie prace duszpasterskie i budowlane.
9. W najbliższym czasie ukaże się moja książka poświęcona Ślęży. Kościół na Ślęży, historia i teraźniejszość w której poruszane będą następujące tematy. Początek chrześcijaństwa na Śląsku, fundacja arrowezyjska na Ślęży. Ślęza- Czy można połączyć turystykę z wiarą? Wywiad z hierarchą kościoła wrocławskiego i duszpasterzami młodzieży na stokach Ślęży. .Rekonsekracja świątyni na Ślęzy, Obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski na Ślęzy .Będą ilustracje zdjęciowe.
10 1 listopada Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. 9.00 – Strzegomiany,10.00 – Sulistrowice z procesją na cmentarz 12.00 i 19.00 – Sulistrowiczki 14.00 – Ślęza. Kartki wspominkowe za zmarłych przy wejściu do kościoła.2 listopada Dzień Zaduszny Msze św. Strzegomiany 9.00 Sulistrowice 10.30 i 18.00 z wypominkami za zmarłych.
11. W tym tygodniu zbiórka po domach ofiar na nieczystości z cmentarza parafialnego przez przedstawiciela Rady Parafialnej w Sulistrowicach oraz sprzątanie cmentarza i porządkowanie grobów naszych zmarłych. Na kartce wspominkowej wymieniamy imiona zmarłych miejscowość i ulicę.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"