"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - ŚW. JADWIGI GLÓWNEJ PATRONKI ŚLĄSKA ARCHIDIECEZJI WROCŁAWSKIEJ 16.10.2016. Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Psychologia współczesna/ Stiven Linker z Uniwersytetu Harvarda/ potwierdza, że każdy człowiek odczuwa niezwykłe miotanie się między- jak to nazywają pięcioma wewnętrznymi demonami/ brutalność, dążenie do władzy, zemsta, sadyzm i ideologiczne zaślepienie/ oraz czterema dobrymi aniołami/ empatia,samoopanowanie, poczucie moralności i rozum/ By ostrzec przed złym duchem niech pomocą do podtrzymywania w nas miłosierdzia będzie codzienna modlitwa „Anioł Pański" rano w południe i wieczorem.

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów
w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-18. Ponadto na wieży zainstalowaliśmy lunetę widokową, przez którą podziwiać można panoramę ziemi Ślężańskiej i okolic. Zachęcamy także do odwiedzenia kawiarenki w Sulistrowiczkach, gdzie przy kawie i ciastkach można miło spędzić czas
2. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
3. Książka pt. „Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęży" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka jest do nabycia na górze Ślęży, w Sulistrowiczkach w Kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady oraz w kościele parafialnym w Sulistrowicach. Anioł Ślązak właśnie na szczycie góry Ślęży zapadał w głębię medytacji kontemplując otaczającą przyrodę i rozważając samotnie prawdy o Bogu. Tutaj, na tej „anielskiej górze", sam jako wędrowiec, inspirował się do swoich wielkich dzieł, a szczególnie do Cherubinowego wędrowca. "Sam jestem górą w Bogu, sam się na nią wspinam, Skoro do boskiego dotrzeć mam oblicza" Angelus Silesius, Cherubinowy wędrowiec, II, 83
4.Prowadzimy prace budowlane przy elewacji zewnętrznej kościoła na Ślęży (fugowanie kamieni). Prace budowlane prowadzimy wyłącznie z ofiar wiernych odwiedzających kościół i więżę widokową na Ślęży, oraz tac zbieranych podczas każdej Mszy Św. w naszej parafii.
5. Młodzież gimnazjalną i starszą która jeszcze nie przystąpiła do sakramentu bierzmowania zapraszamy na katechezę w każdą sobotę o godz 18.00
7. Rodziców dzieci które w tym roku szkolnym maja zamiar przystąpić do pierwszej Komunii świętej w naszej parafii, informujemy że uroczystość odbędzie się 04.06.2017 r. w Kościele parafialnym w Sulistrowicach.
6.Piesza Pielgrzymka Wrocławska do Trzebnicy do Św. Jadwigi 15 października 2016 r. Wyjście z Katedry o godz, 6.00. Msza św. przy ołtarzu polowym w Trzebnicy o godz.16.30. Powrót z dworca PKP Trzebnica o godz. 19.30
7. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.00 w kościele w Sulistrowicach.
8. Duszpasterstwo w Sulistrowicach wykonało aneks do projektu budowlanego na renowację murów zewnętrznych oraz kosztorys dla kościoła Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Ślęży. Zaprojektowano dwa pilastry /przypór żelbetowych wzmacniających mur kamienny przy głównej ścianie schodów, gdzie znajduje się wejście do zamku piastowskiego z XIV. w./ Rozpoczęliśmy prace zabezpieczające mury kamienne przy schodach na Ślęzy. Dziękujemy serdecznie za dar serca, bo w ten sposób możemy prowadzić wszelkie prace duszpasterskie i budowlane.
9. Dziś 16 pażdziernika 2016r. W kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach po Mszy św. o godz, 12.00 koncert" NIE MA POLSKI BEZ KRZYŻA" w wykonaniu Grupy 44 z Wrocławia.
Ks. Ryszard- proboszcz
Myśli o Bogu i człowieku
„Najistotniejszą rzeczą naszego życia jest to,że Bóg ma w nas przebywać a my mamy być Bogiem napełnieni gdy jest w nas jego łaska, która jest darem Jego obecności"
„Wiara bez uczynków jest martwa „jk,2,26
Państwo nie robi łaski,ono ma nas bronić,ratować wspierać .Nie może być wrogiem obywatela chcącym go ograbić, przechytrzyć, nie może nie myśleć o jego przyszłości Ono ma nam pomagać. Nie polityka ale dobro obywatela.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"