"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 4.09.2016. Rok C

Wprowadzenie do liturgii

9 września 2016 r. na obchodach 1050 – lecia Chrztu Polski na Ślęzy będzie się modlił Prezydent RP Andrzej Duda. Wizyta Prezydenta to dla parafii Sulistrowice wielkie wydarzenie. Uroczystość ta przypieczętuje nasze wysiłki i starania o ocalenie kościoła na Ślęży. Jest to wydarzenie historyczne dla Archidiecezji, Gminy i Parafii. Mszy św. Dziękczynnej, będzie przewodniczył w obecności Prezydenta RP i Biskupów, Metropolita Wrocławski Dr Józef Kupny o godz. 10.00 na szczycie Góry Ślęży w kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny.

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów
w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-18. Ponadto na wieży zainstalowaliśmy lunetę widokową, przez którą podziwiać można panoramę ziemi Ślężańskiej i okolic. Zachęcamy także do odwiedzenia kawiarenki w Sulistrowiczkach, gdzie przy kawie i ciastkach można miło spędzić czas
2. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
3. Książka pt. „Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęży" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka jest do nabycia na górze Ślęży, w Sulistrowiczkach w Kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady oraz w kościele parafialnym w Sulistrowicach. Anioł Ślązak właśnie na szczycie góry Ślęży zapadał w głębię medytacji kontemplując otaczającą przyrodę i rozważając samotnie prawdy o Bogu. Tutaj, na tej „anielskiej górze", sam jako wędrowiec, inspirował się do swoich wielkich dzieł, a szczególnie do Cherubinowego wędrowca. "Sam jestem górą w Bogu, sam się na nią wspinam, Skoro do boskiego dotrzeć mam oblicza" Angelus Silesius, Cherubinowy wędrowiec, II, 83
4. Dnia 9 września 2016 r. (piątek) o godz. 10.00 na szczycie Ślęży odbędą się uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski przy udziale Prezydenta RP Andrzeja Dudy W tym dniu na polanie po Mszy św. na Ślęży, w namiocie odbędzie się sesja naukowa „Rola Dolnego Śląska w budowaniu państwowości w Polsce" oraz, odznaczenia państwowe dla osób zasłużonych dla naszej Ojczyzny Ponadto zostanie poświęcona płyta pamiątkowa wykonana przez Jerzego Bokszyckiego, artystę rzeźbiarza, upamiętniająca złączenie Kościoła z Narodem. Zaproszenie na uroczystość zostało W uroczystości wezmą udział zaproszeni goście z Polski i z zagranicy.
5.Prowadzimy prace budowlane przy elewacji zewnętrznej kościoła na Ślęży (fugowanie kamieni). Prace budowlane prowadzimy wyłącznie z ofiar wiernych odwiedzających kościół i więżę widokową na Ślęży, oraz tac zbieranych podczas każdej Mszy Św. w naszej parafii.
6. Rodziców dzieci które w tym roku szkolnym maja zamiar przystąpić do pierwszej Komunii świętej w naszej parafii, informujemy że uroczystość odbędzie się 04.06.2017 r. W Kościele parafialnym w Sulistrowicach. Przypominamy że do Sakramentu pierwszej komunii świętej przystępuje się w swojej parafii, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła. Zapisy przyjmuje ks. Jakub Bartczak
7. Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do regularnego uczestnictwa we Mszach św. w naszej parafii w Kościele w Sulistrowicach, co tydzień po Mszy świętej niespodzianki, dla dzici które aktywnie będą uczestniczyły w życiu parafii przygotujemy jak w poprzednim roku szkolnym atrakcyjną nagrodę.
8. Realizując myśl Ks. Abp. Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego przygotowujemy 17 września Echa Światowych dni młodych na szczycie góry Ślęży. W programie: Modlitwy nieuwielbiona , adoracja przy pochodniach, występ czołowych polskich zespołów Chrześcijańskich. Hasło koncertu „ Sursum Corda" (W górę serca)
9. Program uroczystości 1050 Rocznicy Chrztu Polski 09.09.2016 na Ślęży: 9.25 – 9.55 koncert Lecha Makowieckiego, 10.00 – 11.20 Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Wrocławskiego Abp Józefa Kupnego 11.30 -13.30 wręczenie odznaczeń oraz sesja naukowa 13.30 Poświęcenie figury Ślężańskiej Najśw., Maryi Panny Król. Pokoju oraz odsłonięcie i poświecenie pamiątkowej tablicy 14.00 Zakończenie uroczystości. Informujemy, że po odbiór identyfikatora, należy przed rozpoczęciem uroczystości zgłosić się do punktu informacyjnego zlokalizowanego na przełęczy Tąpadła

Ks. dr Ryszard Staszak

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"