"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 31.07.2016. Rok C
Wprowadzenie do liturgii

Kościół katolicki niczego tak się nie lęka jak ciemnoty i ignorancji w ogóle, a szczególnie w sprawach wiary. Dlatego zawsze popierał i popiera naukę postęp, oświatę i kulturę a nade wszystko zabiega o wykształcenie religijne. Kościół zawsze umiał się porozumieć tego dowodem są Światowe Dni Młodzieży w Krakowie ,natomiast nigdy nie mógł się dogadać z niewiarą bo niewiara opiera się na braku dobrej woli i ciemnocie czyli braku podstawowej wiedzy religijnej. Prowadzenie życia niemoralnego stanowi główną przyczynę niewiary. „Mówi głupi w swoim sercu nie ma Boga" Ps 14,13.Jeżeli serce jest czyste, to w nim jest miejce dla Boga. Człowiek pogrążony w nałogach pragnie aby Boga nie było, aby nie było jego praw, które dla niego są ciężarem. Trzeba więc pomagać innym i troszczyć się o wiarę i modlić się za bliźnich.

OGŁOSZENIA

1.7 sierpnia zapraszamy do Sulistrowiczek o godz. 12, oraz na Ślężę o godz.14 na muzyczne świadectwo wiary jednego z członków zespołu „Skaldowie", Pana Jana Budziaszka.
2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-18. Ponadto na wieży zainstalowaliśmy lunetę widokową, przez którą podziwiać można panoramę ziemi Ślężańskiej i okolic. Zachęcamy także do odwiedzenia kawiarenki w Sulistrowiczkach, gdzie przy kawie i ciastkach można miło spędzić czas
3. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
4. Książka pt. „Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęży" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka jest do nabycia na górze Ślęży, w Sulistrowiczkach w Kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady oraz w kościele parafialnym w Sulistrowicach. Anioł Ślązak właśnie na szczycie góry Ślęży zapadał w głębię medytacji kontemplując otaczającą przyrodę i rozważając samotnie prawdy o Bogu. Tutaj, na tej „anielskiej górze", sam jako wędrowiec, inspirował się do swoich wielkich dzieł, a szczególnie do Cherubinowego wędrowca. "Sam jestem górą w Bogu, sam się na nią wspinam, Skoro do boskiego dotrzeć mam oblicza" Angelus Silesius, Cherubinowy wędrowiec, II, 83
5. Dnia 9 września 2016 r. (piątek) na szczycie Ślęży odbędą się uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski. W tym dniu na polanie na Ślęży, w namiocie odbędzie się sesja naukowa „Rola Dolnego Śląska w budowaniu państwowości w Polsce". Ponadto zostanie poświęcona płyta pamiątkowa wykonana przez Jerzego Bokszyckiego, artystę rzeźbiarza, upamiętniająca złączenie Kościoła z Narodem. Do wydarzenia będziemy przygotowywali się poprzez cykl wykładów oraz koncertów. Zaproszenie na uroczystość zostało skierowane do Kancelarii Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy. W uroczystości wezmą udział zaproszeni goście z Polski i z zagranicy.
6. Od kościoła p. w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Ślęży rozpoczyna się szlak pielgrzymkowy św. Jakuba do Santiago de Compostela
7. Prowadzimy prace budowlane przy elewacji zewnętrznej kościoła na Ślęży (fugowanie kamieni). Wykonaliśmy projekt techniczny przypór podtrzymujących główne ściany schodów do kościoła, który został zatwierdzony przez konserwatora zabytków i urząd starosty. we Wrocławiu. Prace budowlane prowadzimy wyłącznie z ofiar wiernych odwiedzających kościół i więżę widokową na Ślęży, oraz tac zbieranych podczas każdej Mszy Św. w naszej parafii.
8. Zapraszam na uroczystą Mszę św. Za duszę Księcia Bolka II 31 lipca o godz. 14.00 do kościoła na Ślęży był to ostatni suwerenny polski książę na Śląsku .
9. Realizując myśl Ks. Abp. Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego przygotowujemy 17 września koncert na Ślęzy podczas , którego śpiewając będziemy wielbili Boga przy pochodniach Będzie ,spowiedź posiłki adoracja na Ślęży. Uroczyste wejście i zejście z Góry Ślęża przy pochodniach. Planujemy liczny udział młodzieży z Archidiecezji Wrocławskiej i Świdnickiej. W programie hip hop w wykonaniu Ks. Jakuba Bartczaka i innych artystów młodzieżowych, Hasło koncertu „ Do wyższych rzeczy zostałem stworzony" św. Stanisław Kostka

Ks. dr Ryszard Staszak

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"