"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 24.07.2016. Rok C
Wprowadzenie do liturgii

Będąc księdzem wikariuszem prowadziłem często wakacyjną oazę rodzin, czyli dwutygodniowe rekolekcje w Krościenku. Była to szkoła modlitwy. Pewnego razu młoda lekarka podeszła do mnie i tak powiedziała: „Modlitwa jest skuteczna. Otóż, my z mężem oczekiwaliśmy drugiego dziecka. Mamy jednak konflikt serologiczny. Lekarze specjaliści powiedzieli „Dziecko nie będzie żyło", a jednak przez kilka miesięcy modliliśmy się z mężem, i urodził się piękny zdrowy syn, Łukasz". Ci młodzi rodzice wzięli na serio to, co powiedział Jezus w dzisiejszej Ewangelii: „Proście, a będzie wam dane. Szukajcie, a znajdziecie. Kołaczcie, a otworzą wam".

OGŁOSZENIA

1. Prawie 100 pielgrzymów z Kolumbii oraz 70-ciu z Meksyku, którzy przyjechali do Polski na Światowe Dni Młodzieży spędziło dzień na szczycie Ślęży i przy kaplicy w Sulistrowiczkach. Msza święta, wspólny spacer, zwiedzanie, a na koniec ognisko i mini-koncerty. Młodzież z Ameryki Południowej ugościli kapłani: ks. R. Staszak i ks. J. Bartczak.
2. Dni Młodzieży w Diecezji Wrocławskiej od 20 lipca, młodzi pielgrzymi spotkają się najpierw w parafiach z goszczącymi ich rodzinami, będą mieli okazję poznać wrocławian podczas zwiedzania miasta, 23 lipca na Ostrowie Tumskim spotkają się z Arcybiskupem Józefem Kupnym Metropolitą Wrocławskim i przejdą przez bramę Miłosierdzia. Z ziemi Ślężańskiej wyrusza grupa około 40 pielgrzymów do Krakowa na spotkanie z papieżem.
3. 7 sierpnia zapraszamy do Sulistrowiczek o godz. 12, oraz na Ślężę o godz.14 na muzyczne świadectwo wiary jednego z członków zespołu „Skaldowie", Pana Jana Budziaszka. Natomiast 14 sierpnia, po Mszy Św. na Ślęży zapraszamy na koncert muzyki operowej w wykonaniu artystów scen wrocławskich i gdańskich.
4. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-18. Ponadto na wieży zainstalowaliśmy lunetę widokową, przez którą podziwiać można panoramę ziemi ślężańskiej i okolic. Zachęcamy także do odwiedzenia kawiarenki w Sulistrowiczkach, gdzie przy kawie i ciastkach można miło spędzić czas.
5. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
6. Książka pt. „Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęży" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka jest do nabycia na górze Ślęży, w Sulistrowiczkach w Kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady oraz w kościele parafialnym w Sulistrowicach. Anioł Ślązak właśnie na szczycie góry Ślęży zapadał w głębię medytacji kontemplując otaczającą przyrodę i rozważając samotnie prawdy o Bogu. Tutaj, na tej „anielskiej górze", sam jako wędrowiec, inspirował się do swoich wielkich dzieł, a szczególnie do Cherubinowego wędrowca. "Sam jestem górą w Bogu, sam się na nią wspinam, Skoro do boskiego dotrzeć mam oblicza" Angelus Silesius, Cherubinowy wędrowiec, II, 83.
7. Dnia 9 września 2016 r. (piątek) na szczycie Ślęży odbędą się uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski. W tym dniu na polanie na Ślęży, w namiocie odbędzie się sesja naukowa „Rola Dolnego Śląska w budowaniu państwowości w Polsce". Ponadto zostanie poświęcona płyta pamiątkowa wykonana przez Jerzego Bokszyckiego, artystę rzeźbiarza, upamiętniająca złączenie Kościoła z Narodem. Do wydarzenia będziemy przygotowywali się poprzez cykl wykładów oraz koncertów. Zaproszenie na uroczystość zostało skierowane do Kancelarii Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy. W uroczystości wezmą udział zaproszeni goście z Polski i z zagranicy. W piątek nasza parafie wizytowali przedstawiciele wojewody w celu przygotowania wizyty prezydenta RP na szczycie Ślęży.
8. Od kościoła p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Ślęży rozpoczyna się szlak pielgrzymkowy św. Jakuba do Santiago de Compostela.
9. Prowadzimy prace budowlane przy elewacji zewnętrznej kościoła na Ślęży (fugowanie kamieni). Wykonaliśmy projekt techniczny przypór podtrzymujących główne ściany schodów do kościoła, który został zatwierdzony przez konserwatora zabytków oraz Starostwo we Wrocławiu. Prace budowlane prowadzimy wyłącznie z ofiar wiernych odwiedzających kościół i więżę widokową na Ślęży, oraz tac zbieranych podczas Mszy Św. w naszej parafii.
10. Zapraszam na uroczystą Mszę św. Za duszę Księcia Bolka II 31 lipca o godz. 14.00 do kościoła na Ślęży był to ostatni suwerenny polski książę na Śląsku .
11.25 lipca obchodzimy uroczystość Św. Krzysztofa patrona kierowców w dzień jego pamiątki w wielu parafiach poświęca się samochody plakietki z wizerunkiem św. Krzysztofa. W naszej parafii poświęcenie pojazdów 24 lipca w niedzielę po każdej Mszy św. Ofiary złożone w tym dnu będą przeznaczone na pojazdy dla misjonarzy.

Ks. dr Ryszard Staszak

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"