"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 17.07.2016. Rok C
Wprowadzenie do liturgii

Bóg jest ponad prawami przyrody, biologii i medycyny, na nasz a prośbę pełną wiary i zaufania przychodzi nam z pomocą „ Proście a będzie wam dane, szukajcie a znajdziecie kołaczcie, a otworzą wam."Jak mamy prosić Boga? Tak jak nakazał Jezus, a wzór tego mamy w modlitwie Ojcze nasz. Ojcze niech się święci imię Twoje. Niech przyjdzie Twoje królestwo.

OGŁOSZENIA

1. Wrocław czeka na młodych pielgrzymów z całego świata a Sulistrowice na Kolumbijczyków. Grupa ponad stu Kolumbijczyków odwiedza kościoły na Ślęży i w Sulistrowiczkach. W programie Msza św. na szczycie góry o godz 11.00, u Matki Bożej Dobrej Rady koronka do Miłosierdzia Bożego, grochówka plebana, ognisko, śpiewy i zabawy
2. Dni Młodzieży w Diecezji Wrocławskiej od 20 lipca, młodzi pielgrzymi spotkają się najpierw w parafiach z goszczącymi ich rodzinami, będą mieli okazję poznać wrocławian podczas zwiedzania miasta, 23 lipca na Ostrowie Tumskim spotkają się z Arcybiskupem Józefem Kupnym Metropolitą Wrocławskim i przejdą przez bramę Miłosierdzia. Z ziemi Ślężańskiej wyrusza grupa około 40 pielgrzymów do Krakowa na spotkanie z papieżem.
3. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-18. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła oraz złotym florenem.
4. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
5. Książka pt. „Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęży" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka jest do nabycia na górze Ślęży, w Sulistrowiczkach w Kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady oraz w kościele parafialnym w Sulistrowicach. Anioł Ślązak być może właśnie na szczycie góry Ślęży zapadał w głębię medytacji kontemplując otaczającą przyrodę i rozważając samotnie prawdy o Bogu, może też tutaj, na tej „anielskiej górze", sam jako wędrowiec, inspirował się do swoich wielkich dzieł, a szczególnie do Cherubinowego wędrowca. "Sam jestem górą w Bogu, sam się na nią wspinam, Skoro do boskiego dotrzeć mam oblicza" Angelus Silesius, Cherubinowy wędrowiec, II, 83.
6. Dnia 9 września 2016 r. (piątek) na szczycie Ślęży odbędą się uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski. W tym dniu na polanie na Ślęży, w namiocie odbędzie się sesja naukowa „Rola Dolnego Śląska w budowaniu państwowości w Polsce". Ponadto zostanie poświęcona płyta pamiątkowa wykonana przez Jerzego Bokszyckiego, artystę rzeźbiarza, upamiętniająca złączenie Kościoła z Narodem. Do wydarzenia będziemy przygotowywali się poprzez cykl wykładów oraz koncertów. Zaproszenie na uroczystość zostało skierowane do Kancelarii Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy. W uroczystości wezmą udział zaproszeni goście z Polski i z zagranicy. W piątek nasza parafie wizytowali przedstawiciele wojewody w celu przygotowania wizyty prezydenta RP na szczycie Ślęży.
7. Módlmy się, aby Polacy, którzy otrzymali nową szansę zmiany w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym, nie zmarnowali jej. Siłą Polski jest modlitwa. Przyszłość Polski zależy od wspólnego świadectwa chrześcijańskiego.
8. Od kościoła p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Ślęży rozpoczyna się szlak pielgrzymi św. Jakuba do Santiago de Compostela.
9. Prowadzimy prace budowlane przy elewacji zewnętrznej kościoła na Ślęży (fugowanie kamieni). Wykonaliśmy projekt techniczny przypór podtrzymujących główne ściany schodów do kościoła, który został zatwierdzony przez konserwatora zabytków we Wrocławiu. Prace budowlane prowadzimy wyłącznie z ofiar wiernych odwiedzających kościół i więżę widokową na Ślęży.
10.Zapraszam na uroczystą Mszę św. Za duszę Księcia Bolka II 31 lipca o godz. 14.00 do kościoła na Ślęży był to ostatni suwerenny polski książę na Śląsku .
11.25 lipca obchodzimy uroczystość Św. Krzysztofa patrona kierowców w dzień jego pamiątki w wielu parafiach poświęca się samochody plakietki z wizerunkiem św. Krzysztofa. W naszej parafii poświęcenie pojazdów 24 lipca w niedzielę po każdej Mszy św. Ofiary złożone w tym dnu będą przeznaczone na pojazdy dla misjonarzy.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"