"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

X niedziela zwykła 5.06.2016. Rok C

Wprowadzenie do liturgii

W Ewangelii jesteśmy świadkami wskrzeszenia młodzieńca z Nain. Owo wskrzeszenie jest dla nas świadectwem,że każdy z nas dzięki Jezusowi może stać się nowym człowiekiem, Tylko do tego wszystkiego jest potrzebna wiara.

OGŁOSZENIA

1.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-18.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.

2. Zapraszamy do odwiedzania stron www. sleza.info i www.

3Jest do nabycia książka pt. Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęzy, Istotna treść zawarta w pojęciu mistyki chrześcijańskiej została trafnie ujęta przez autora Cherubinowego wędrowca, Anioła Ślązaka stajemy się mistykami wtedy, gdy „ciało i duszę i ducha wspólnie mamy z Bogiem, gdy ja staję się Bogiem, bardziej Bogiem niż człowiekiem"

3. Dnia 9 września 2016 r. (piątek) o godz. 12.00 na szczycie Ślęży odbędą się uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski. W tym dniu na polanie na szczycie Ślęży, w namiocie, odbędzie się sesja naukowa „Rola Dolnego Śląska w budowaniu państwowości w Polsce". Ponadto zostanie poświęcony pomnik oraz płyta pamiątkowa upamiętniające złączenie Kościoła z Narodem. Do wydarzenia będziemy przygotowywali się poprzez cykl wykładów oraz koncertów. Zaproszenie na uroczystość zostało skierowane do Kancelarii Prezydent RP Pana Andrzeja Dudy. Ponadto w uroczystości wezmą udział zaproszeni goście z polski i z zagranicy.

4. Módlmy się, aby Polacy, którzy otrzymali nową szansę zmiany w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym, nie zmarnowali jej. Siłą Polski jest modlitwa. Przyszłość Polski zależy od wspólnego świadectwa chrześcijańskiego

5. Dziś 5 czerwca o godz. 12.00 w Sulistrowiczkach odbędzie się Msza św. – SPOTKANIE RODZIN – dla małżeństw, zawartych w naszym Sanktuarium w Sulistrowiczkach po kazaniu odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy Świętej odbędzie się piknik porcetto anielo (m.in. pieczony prosiak oraz jagnię).

6. 11 czerwca 2016 zapraszamy dzieci oraz młodzież na patriotyczny rajd przełajowy czerwonym szlakiem na Ślężę, z okazji obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski. Wśród całodniowych atrakcji przewidziano piknik oraz zadania tematyczne na szlaku.

7. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej gościmy księdza misjonarza z Brazylii.

8. Dziś uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa odpust w Sulistrowicach o godz. 10.30 Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych

Ks. dr Ryszard Staszak
proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"