"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

IX Niedziela Zwykła 29.05.2016. Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Każdy chce być szczęśliwy i kochany. Prawdziwe szczęście można odnaleźć tylko w Bogu. Otwartość człowieka na miłość Boga powoduje, że życie ludzkie nabiera jasnych kolorów. Jezus jest pokorny i cichy, który z radością wypełnia wolę Ojca, w każdej Eucharystii z radością spotyka się z człowiekiem. On wyznacza nam drogę, którą mamy iść przez życie. Tą drogą jest wiara pełna zaufania woli Boga.

1.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-18.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.
2. Zapraszamy do odwiedzania stron www. sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl
W ubiegłym tygodniu odebrałem z drukarni Tumskiej we Wrocławiu książkę pt. Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęzy, która jest nabycia na górze Ślęzy i w Sulistrowiczkach w Kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady. Istotna treść zawarta w pojęciu mistyki chrześcijańskiej została trafnie ujęta przez autora Cherubinowego wędrowca, Anioła Ślązaka stajemy się mistykami wtedy, gdy „ciało i duszę i ducha wspólnie mamy z Bogiem, gdy ja staję się Bogiem, bardziej Bogiem niż człowiekiem"
3. Dnia 9 września 2016 r. (piątek) o godz. 12.00 na szczycie Ślęży odbędą się uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski. W tym dniu na polanie na szczycie Ślęży, w namiocie, odbędzie się sesja naukowa „Rola Dolnego Śląska w budowaniu państwowości w Polsce". Ponadto zostanie poświęcony pomnik oraz płyta pamiątkowa upamiętniające złączenie Kościoła z Narodem. Do wydarzenia będziemy przygotowywali się poprzez cykl wykładów oraz koncertów. Zaproszenie na uroczystość zostało skierowane do Kancelarii Prezydent RP Pana Andrzeja Dudy. Ponadto w uroczystości wezmą udział zaproszeni goście z polski i z zagranicy.
4. Módlmy się, aby Polacy, którzy otrzymali nową szansę zmiany w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym, nie zmarnowali jej. Siłą Polski jest modlitwa. Przyszłość Polski zależy od wspólnego świadectwa chrześcijańskiego
5. 5 czerwca o godz. 12.00 w Sulistrowiczkach odbędzie się Msza św. – SPOTKANIE RODZIN – dla małżeństw, zawartych w naszym Sanktuarium w Sulistrowiczkach po kazaniu odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy Świętej odbędzie się piknik porcetto anielo (m.in. pieczony prosiak oraz jagnię).
6. 11 czerwca 2016 zapraszamy dzieci oraz młodzież na patriotyczny rajd przełajowy czerwonym szlakiem na Ślężę, z okazji obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski. Wśród całodniowych atrakcji przewidziano piknik oraz zadania tematyczne na szlaku.
7. Nabożeństwo Majowe przy krzyżu w Sulistrowicach codziennie o godz. 17.30, w Strzegomianach o godz. 17.00 w kościele.

Ks. dr Ryszard Staszak
proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Podaruj 1% podatku na Stowarzyszenie
na rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej Tabor
KRS 0000611291

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2