"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 22.05.2016. Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Trzeba za Józefem Ratzingerem koniecznie podkreślić, że „Bóg jest Bogiem, nie jest ani mężczyzną ani kobietą, lecz jest Bogiem, który stoi ponad tymi formami. Bóg jest czymś zupełnie innym. Trzeba zaznaczyć, to bardzo ważne, jak sądzę, iż dla wiary Biblijnej zawsze było jasne, że Bóg nie jest ani mężczyzną, ani kobietą, lecz właśnie Bogiem. Ze oni oboje są jego odbiciem, oboje od niego pochodzą i oboje się w nim zawierają jako możliwość." Ludzka wspólnota rodzinna jest jednością. Rodzina zawsze będzie wspólnotą odrębnych, samodzielnych, relatywnie wolnych osób związanych miłością, która nie jest w stanie zlikwidować granic inności i niepowtarzalności.

Odbiciem tajemnicy Trójcy Św. jest ludzka rodzina. Współczesny kryzys rodziny jest w gruncie rzeczy kryzysem miłości. Miłość jest swoistym zadaniem, jedynym sensem naszego istnienia: nadzieją, że ostatecznie wszystko będzie dobrze.

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-18.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.
2. Zapraszamy do odwiedzania stron www. sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl
W ubiegłym tygodniu odebrałem z drukarni Tumskiej we Wrocławiu książkę pt. Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęzy, która jest nabycia na górze Ślęzy i w Sulistrowiczkach w Kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady. Istotna treść zawarta w pojęciu mistyki chrześcijańskiej została trafnie ujęta przez autora Cherubinowego wędrowca, Anioła Ślązaka stajemy się mistykami wtedy, gdy „ciało i duszę i ducha wspólnie mamy z Bogiem, gdy ja staję się Bogiem, bardziej Bogiem niż człowiekiem"
3. Dnia 9 września 2016 r. (piątek) o godz. 12.00 na szczycie Ślęży odbędą się uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski. W tym dniu na polanie na szczycie Ślęży, w namiocie, odbędzie się sesja naukowa „Rola Dolnego Śląska w budowaniu państwowości w Polsce". Ponadto zostanie poświęcony pomnik oraz płyta pamiątkowa upamiętniające złączenie Kościoła z Narodem. Do wydarzenia będziemy przygotowywali się poprzez cykl wykładów oraz koncertów. Zaproszenie na uroczystość zostało skierowane do Kancelarii Prezydent RP Pana Andrzeja Dudy. Ponadto w uroczystości wezmą udział zaproszeni goście z polski i z zagranicy.
4. Módlmy się, aby Polacy, którzy otrzymali nową szansę zmiany w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym, nie zmarnowali jej. Siłą Polski jest modlitwa. Przyszłość Polski zależy od wspólnego świadectwa chrześcijańskiego
5. 5 czerwca o godz. 12.00 w Sulistrowiczkach odbędzie się Msza św. – SPOTKANIE RODZIN – dla małżeństw, zawartych w naszym Sanktuarium w Sulistrowiczkach po kazaniu odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy Świętej odbędzie się piknik porcetto anielo (m.in. pieczony prosiak oraz jagnię).
6. 11 czerwca 2016 zapraszamy dzieci oraz młodzież na patriotyczny rajd przełajowy czerwonym szlakiem na Ślężę, z okazji obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski. Wśród całodniowych atrakcji przewidziano piknik oraz zadania tematyczne na szlaku.
7. Nabożeństwo Majowe przy krzyżu w Sulistrowicach codziennie o godz. 17.30, w Strzegomianach o godz. 17.00 w kościele.
9. W tym tygodniu zakończyliśmy prace nad drzwiami ewakuacyjnymi do zakrystii oraz zabezpieczyliśmy przed zamakaniem blachą miedzianą trzpień z piaskowca oraz opaskę betonową podtrzymujące krzyż na wieży kościoła oraz strop wieży. Koszt tej operacji wyniósł 13.900zł. /ustawienie rusztowań,materiał, robocizna, transport, impregnacja cegieł/. Ofiarodawcom za wsparcie tej inwestycji serdecznie dziękuje. Wkrótce przystąpimy do prac związanych z zabezpieczeniem murów krużganków od strony frontowej oraz statyki kościoła.

Ks. dr Ryszard Staszak
proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"