"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 15.05.2016. Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Serafin Sarowski, święty Kościoła prawosławnego żyjący na przełomie XVIII i XIX wieku, mówił,że głównym celem życia każdego chrześcijanina jest „zdobywanie" Ducha Świętego. Duch święty wziął udział w trzech najważniejszych wydarzeniach w historii zbawienia" Duch Boży unosił się nad wodami" o tym mówi księga Rodzaju. „Duch zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Ciebie" czytamy w Ewangelii. Duch święty uczestniczył też w Bożym Narodzeniu a Dzieje Apostolskie piszą o Jego obecności w pięćdziesiątym dniu po zmartwychwstaniu" Gwałtowny wicher z nieba i ogniste języki ukazały się".Starajmy się być poddani Duchowi Świętemu. Przyjdź Duchu święty, ja pragnę. O to dziś błagam Cię. Przyjdź w swojej mocy i sile, radością napełnij mnie.

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-18.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.
2. Zapraszamy do odwiedzania stron www. sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl
W tym tygodniu odebrałem z drukarni Tumskiej we Wrocławiu książkę pt. Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęzy, która jest nabycia na górze Ślęzy i w Sulistrowiczkach w Kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady. Istotna treść zawarta w pojęciu mistyki chrześcijańskiej została trafnie ujęta przez autora Cherubinowego wędrowca,Anioła Ślązaka stajemy się mistykami wtedy, gdy „ciało i duszę i ducha wspólnie mamy z Bogiem , gdy ja staję się Bogiem,bardziej Bogiem niż człowiekiem"
3. Dnia 9 września 2016 r. (piątek) na szczycie Ślęży odbędą się uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski. W tym dniu na polanie na szczycie Ślęży, w namiocie, odbędzie się sesja naukowa „Rola Dolnego Śląska w budowaniu państwowości w Polsce". Ponadto zostanie poświęcony pomnik oraz płyta pamiątkowa upamiętniające złączenie Kościoła z Narodem. Do wydarzenia będziemy przygotowywali się poprzez cykl wykładów oraz koncertów. Zaproszenie na uroczystość zostało skierowane do Kancelarii Prezydent RP Pana Andrzeja Dudy. Ponadto w uroczystości wezmą udział zaproszeni goście z polski i z zagranicy.
4. Módlmy się, aby Polacy, którzy otrzymali nową szansę zmiany w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym, nie zmarnowali jej. Siłą Polski jest modlitwa. Przyszłość Polski zależy od wspólnego świadectwa chrześcijańskiego
5. 5 czerwca o godz. 12.00 w Sulistrowiczkach odbędzie się Msza św. – SPOTKANIE RODZIN – dla małżeństw, zawartych w naszym Sanktuarium w Sulistrowiczkach po kazaniu odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. .
6. Dziś o godz. 10.30 Pierwsza Komunia Święta dla dzieci z naszej parafii. Księdzu Jakubowi i rodzicom serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła do tej uroczystości.
7. 11 czerwca 2016 zapraszamy dzieci oraz młodzież na patriotyczny rajd przełajowy czerwonym szlakiem na Ślężę, z okazji obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski. Wśród całodniowych atrakcji przewidziano piknik oraz zadania tematyczne na szlaku. W wydarzeniu uczestniczył będzie Ks. abp Metropolita Wrocławski Józef Kupny.
8. Nabożeństwo Majowe przy krzyżu w Sulistrowicach codziennie o godz. 17.30, w Strzegomianach o godz. 17.00 w kościele.
9.W tym tygodniu zainstalowaliśmy nowe drzwi ewakuacyjne do zakrystii oraz zabezpieczyliśmy blachą miedzianą trzpień z piaskowca podtrzymujący krzyż na wieży kościoła przed zamakaniem stropu wieży. Koszt tej operacji wyniósł 13.900zł./ ustawienie rusztowań,materiał, robocizna, transport, impregnacja cegieł/
Ofiarodawcom za wsparcie tej inwestycji serdecznie dziękuje.


Ks. dr Ryszard Staszak
proboszcz


Akt Zawierzenia Rodziny Matce Bożej Królowej Polski
Przyrzekamy wszczepiać w serca i umysły dzieci i młodzieży ducha Chrystusowej Ewangelii i miłości ku Tobie, strzec Prawa Bożego obyczajów chrześcijańskich i ojczystych...wprowadzać sprawiedliwość, zgodę, przebaczenie, bronić czci imienia Bożego żyć zgodnie z ideałem życia Świętej Rodziny z Nazaretu...Maryjo Królowo Polski módl się za nami.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"