"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak

UROCZYSTOŚĆ NAJSWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI 3.05.2016. Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Chociaż wiele krajów wybrało Matkę Bożą za swoją patronkę, to Polska uczyniła to w sposób najbardziej uroczysty. Dnia 1 kwietnia 1656 r. król Kazimierz złożył w katedzre lwowskiej przed cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej uroczyste sluby i ogłosił Maryję Królową Polski. Nuncjusz papieski po raz pierwszy dołączył do litanii wezwanie:" Królowo Korony Polskiej módl się za nami". Paoież Pius XI w roku 1923 na prosbę biskupów zatwierdził święto Maryi Królowej Polski na dzień 3 maja. W ty roku obchodzimy 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która nawiązuje do ważnych wydarzeń z historii Polski.

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.

2. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl

3. We wrześniu 2016 roku planujemy, uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski na górze Ślęży oraz przy udziale zaproszonych gości z polski i z zagranicy. Do uroczystości będziemy się przygotowywali poprzez cykl wykładów i koncertów. Chrzest Polski w 966 r. na zawsze ustanowił tożsamość naszej Ojczyzny. W trakcie uroczystości Jubileuszowych 1050 Rocznicy Chrztu Polski odbędzie się uroczysta sesja naukowa „Rola Dolnego Śląska w budowaniu państwowości w Polsce" w namiocie na polanie Góry Ślęży. Ponadto zostanie poświęcony pomnik upamiętniający to wydarzenie historyczne łączące Kościół z Narodem. Zaproszenie na uroczystość zostało skierowane do Kancelarii Prezydent RP Pana Andrzeja Dudy.

4. Módlmy się, aby Polacy, którzy otrzymali nową szansę zmiany w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym, nie zmarnowali jej. Siłą Polski jest modlitwa. Przyszłość Polski zależy od wspólnego świadectwa chrześcijańskiego.

5. 5 czerwca o godz. 12.00 w Sulistrowiczkach odbędzie się Msza św. – SPOTKANIE RODZIN – dla małżeństw, zawartych w naszym Sanktuarium w Sulistrowiczkach po kazaniu odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. .

6. 15 maja o godz. 10.30 odbędzie się Pierwsza Komunia Święta dzieci z naszej parafii.

7. 3 maja o godz. 9.00 w Strzegomianach odbędzie się Msza Św. Odpustowa.

8. 11 czerwca 2016 zapraszamy dzieci oraz młodzież na partioryczny rajd przełajowy czerwonym szlakiem na Ślężę, z okazji obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski. Wśród całodniowych atrakcji przewidziano piknik oraz zadania tematyczne na szlaku. W wydarzeniu uczestniczył będzie Ks. abp Metropolita Wrocławski Józef Kupny.

9.Nabożeństwo Majowe w Sulistrowicach codziennie o godz. 17.30, w Strzegomianach o godz. 17.00.

Ks.dr Ryszard Staszak

Refleksje o Kościele

Kościół Jezusa Chrustusa to nie tylko duchowni to takze my chrześcijanie. Musimy uświadomić sobie,że taki będzie kościól, jakimi my będziemy chrzescijaninami. Nie mówmy nigdy należę do kościoła ale jestem w kościele, zyję z kościolęm a nawet jeste Kościołem. Chodzi o to aby być doskonałym narzędziem w ręku Boga, działająccego w nas Chrystusa.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"