"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - DOBREGO PASTERZA 17.04.2016. Rok C
Wprowadzenie do liturgii

Dzisiaj w Niedzielę Dobrego Pasterza modlimy się o dobrych kapłanów i powołania kapłańskie. Obecnie dociera do nas wiele informacji o złych pasterzach. Zło jest krzykliwe. To dobry czas, by przypomnieć sobie całe rzesze tych księży, którzy z gorliwością wypełniają swoje powołanie na wzór Jezusa, który siebie nazwał dobrym Pasterzem .Wiele razy świeccy zadają tak wiele od kapłanów czy jesteśmy zdolni za nich się modlić są oni przecież ludźmi i potrzebują być zrozumiani i otoczeni opieką. Mydlmy się za tych kapłanów których nie lubimy, którzy upadają i są grzeszni.

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.
2. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
3. We wrześniu 2016 roku planujemy, uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski na górze Ślęży oraz przy udziale zaproszonych gości z polski i z zagranicy. Do uroczystości będziemy się przygotowywali poprzez cykl wykładów i koncertów .Chrzest Polski w 966 r. na zawsze ustanowił tożsamość naszej Ojczyzny. Nie trzeba wyrzekać się wspólnych korzeni nie trzeba mieć kompleksów Europejczyka, Chrzest Polski dał nam wymiar europejski tym duchem została przeniknięta nasza kultura. W czasie uroczystości Jubileuszowych 1050 Rocznicy Chrztu Polski będzie poświęcony pomnik upamiętniający to wydarzenie historyczne łączące Kościół z Narodem. Mesco dux Polonie baptyzatur - „Mieszko książę Polski został ochrzczony." Książę Mieszko I z dynastii Piastów zjednoczył 1050 lat temu plemiona polskie w jeden organizm państwowy, z którego dziedzictwa korzystamy do dziś. Pierwsza wzmianka o chrześcijaństwie na ziemiach polskich pochodzi z Żywota Świętego Metodego, zwanego Legendą Panońską. Dokument z 992 roku Dagome iudex. Książę Mieszko I powierzył swoje państwo opiece Stolicy Apostolskiej. Zaproszenie na uroczystość zostało skierowane do Kancelarii Prezydent RP Pana Andrzeja Dudy.
4. Módlmy się, aby Polacy, którzy otrzymali nową szansę zmiany w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym, nie zmarnowali jej. Siłą Polski jest modlitwa. Przyszłość Polski zależy od wspólnego świadectwa chrześcijańskiego. Boże Rządco i Panie narodów, z ręki i karności twojej racz nas nie wypuszczać a za przyczyną Najświętszej Panny Królowej Naszej błogosław Ojczyźnie Naszej. ks. Piotr Skarga
5. 5 czerwca o godz. 12.00 w Sulistrowiczkach odbędzie się Msza św. – SPOTKANIE RODZIN – dla małżeństw, zawartych w naszym Sanktuarium w Sulistrowiczkach po kazaniu odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
6..Tradycyjna Majówka dla młodzieży. Ludzi pracy , pielgrzymów. odbędzie się 1 maja 2016 o godz. 14..00 Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp. Jacek Kiciński z Wrocławia.
6. Zapraszamy na uroczystą Mszę Św. za duszę księcia Bolka II 31 lipca 2016 r. o godz. 14.00 do kościoła na Ślęży. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r. a dla upamiętnienia tej wielkiej postaci historycznej dzień 28. lipca jest obchodzony jako Dzień Śląska Polskiego. Jest to wielka postać związana ze Ślężą, za którego panowania powstał podwójny pierścień zamków obronnych, w tym na szczycie Ślęży. Wówczas wzniesiono murowaną warownię, która przetrwała aż do XV w. Dziś fragmenty murów (absydy) pierwotnego kościoła z XII w. oraz fundamenty średniowiecznego zamku z XIV w. można podziwiać przez szklaną szybę w posadce kościoła, lub zwiedzając podziemia świątyni. Bolko II przez całe życie dążył do zjednoczenia śląskiej ziemi z resztą Korony Polskiej. Dzięki niemu doszło do pokonania Krzyżaków pod Płowcami, umocnienia interesów Polski na Śląsku w ramach pokoju w Namysłowie w 1348 r. Długosz w swojej kronice napisał, że choć inni książęta śląscy zaparli się Ojczyzny - dając się zhołdować Janowi Luksemburskiemu, Niemcowi na tronie czeskim - to on jeden „nie dał się zwieść do tego grzechu, oświadczał głośno, że jest księciem polskim, a od jedności z Polską nigdy nie odstąpi".
7. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza gościmy w naszej parafii ks. prof. Józefa Swastka z Wrocławia oraz kleryków Wyżnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu i Henrykowie. Ksiądz profesor wygłosi prelekcje związaną z 1050 Rocznicą Chrztu Polski a klerycy opowiedzą o swoim powołaniu do kapłaństwa i życiu codziennym w Seminarium Duchownym .Po każdej Mszy św spotkanie kleryków z młodzieżą naszej parafii .

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"