"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

II NIEDZIELA WIELKANOCNA 3.04.2016. Rok C
Wprowadzenie do liturgii

Symbole światowych Dni Młodzieży przekazane polskiej delegacji na placu św. Piotra w Rzymie krzyż oraz ikona Matki Bożej przygotowując Polskę do ŚDM w Krakowie przybyły do Wrocławia z diecezji świdnickiej. Uroczyste przekazanie symboli Ś D M odbędą się w nocy z 2 na 3 kwietnia na przełęczy Tąpadła o godz. 23.00.Na szczycie Ślęży zostałanie odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana przez kapłanów z diecezji świdnickiej i wrocławskiej z księdzem dziekanem Zbigniewem Słobodeckim z dekanatu Sobótka pod przewodnictwem ks. prał. Ryszada Staszaka proboszcza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach. po Mszy św. czuwanie modlitewne W niedzielę Miłosierdzia Bożego 3 kwietnia Krzyż oraz ikona zagoszczą w parafii grekokatolickiej oraz w kościele garnizonowym Św. Elżbiety we Wrocławiu gdzie zostaną uroczyście przeniesione przez studentów Wyższej Szkoły Oficerskiej do wrocławskiej katedry tutaj modlić się będą przy symbolach światowych Dni Młodzieży parafianie i młodzież z Ks. Abp Józefem Kupnym Metropolitą Wrocławskim a o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. A następnie rozpocznie się czuwanie modlitewne. W kolejnych dniach krzyż i ikona odwiedzą miasta; Oława. Brzeg,Oleśnica, Milicz i Trzebnica. Do Wrocławia powrócą 9 kwietnia i zostaną do 16 kwietnia, stąd powędrują do diecezji gnieźnieńskiej aby zakończyć swoją pielgrzymkę po Polsce pod koniec lipca w Krakowie. Każdy może dotkną krzyża i ikony odmawiają modlitwę.

OGŁOSZENIA

1.Niedługo będzie do nabycia książka pt.Angelus Silesius Mistyka w cieniu Ślęzy
2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.
3. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
4. 24 września 2016 roku planujemy, uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski na górze Ślęży oraz przy udziale zaproszonych gości z polski i z zagranicy. Do uroczystości będziemy się przygotowywali poprzez cykl wykładów i koncertów .Chrzest Polski w 966 r. na zawsze ustanowił tożsamość naszej Ojczyzny. Nie trzeba wyrzekać się wspólnych korzeni nie trzeba mieć kompleksów Europejczyka, Chrzest Polski dał nam wymiar europejski tym duchem została przeniknięta nasza kultura. W czasie uroczystości Jubileuszowych 1050 Rocznicy Chrztu Polski będzie poświęcony pomnik upamiętniający to wydarzenie historyczne łączące Kościół z Narodem. Mesco dux Polonie baptyzatur - „Mieszko książę Polski został ochrzczony." Książę Mieszko I z dynastii Piastów zjednoczył 1050 lat temu plemiona polskie w jeden organizm państwowy, z którego dziedzictwa korzystamy do dziś. Pierwsza wzmianka o chrześcijaństwie na ziemiach polskich pochodzi z Żywota Świętego Metodego, zwanego Legendą Panońską. Dokument z 992 roku Dagome iudex. Książę Mieszko I powierzył swoje państwo opiece Stolicy Apostolskiej.
5. Módlmy się, aby Polacy, którzy otrzymali nową szansę zmiany w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym, nie zmarnowali jej. Siłą Polski jest modlitwa. Przyszłość Polski zależy od wspólnego świadectwa chrześcijańskiego. Boże Rządco i Panie narodów, z ręki i karności twojej racz nas nie wypuszczać a za przyczyną Najświętszej Panny Królowej Naszej błogosław Ojczyźnie Naszej...ks. Piotr Skarga
6. Dziś 3 kwietnia br. w uroczystość Miłosierdzia Bożego na Ślęży o godz. 14.00 koncert Zespołu NOE z Wrocławia Zapraszamy
7. Dziś po Mszy o godz. 11.15 spotkanie z rodzicami dzieci,pierwszokomunijnymi / rozdanie różańców, książeczek , medalików, łańcuszków, świec/
1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI
W Wielką sobotę 14 kwietnia 966 chrzest przyjął władca państwa polskiego oraz jego najbliższe otoczenie. Zadanie chrystianizacji narodu spadło na barki biskupa Jordana i jego ofiarnych misjonarzy. jordan był benedyktyńskim mnichem. Pochodził prawdopodobnie z Włoch ale biegle posługiwał się mową słowiańską ponieważ pracował jako misjonarz wśród Słowian. Kronikarz Thietmar podaje,że Jordan nie miał łatwej przeprawy z przywiązanymi do starych wierzeń Polakami, ale dzięki żarliwej wierze i misyjnej gorliwości zdołał ochrzcić większość poddanych Mieszka I. Misjonarze głosili nauki zbiorowo i chrzcili partiami całe gromady ludu. Religia chrześcijańska zapewniła Polsce trwałe i pełnoprawne miejsce we wspólnocie państw chrześcijańskich ówczesnej Europy. .Kronikarz Thietmar pisze, że nie ma wątpliwości, że pierwszy polski władca autentycznie uwierzył w Chrystusa i się nawrócił. Gwarancją trwałości przymierza Polsko- czeskiego był ślub Mieszka I z czeską księżniczką Dobrawą, która był chrześcijanką i czyniła wszystko aby wyrwać swego męża z mroków pogaństwa.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"