"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

NIEDZIELA PALMOWA 2016, 20.03.2016. Rok C
Wprowadzenie do liturgii

Żaden z ludzi nie wygrał ze śmiercią. Był jednak ktoś, kto wygrał ze śmiercią. Właśnie dziś Kościół uroczyście ogłasza nam, że tym zwycięzcą nad śmiercią jest Jezus Chrystus! Jezus Chrystus jest zwycięzcą śmierci, piekła i szatana i dlatego wychodzi z grobu. Jezus po swoim zmartwychwstaniu ukazał się tylko wybranym świadkom gdyż przeszedł do innego wiecznego życia. W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy. Radośnie biją dzwony, radośnie biją nasze serca, radosne są wielkanocne życzenia, które dzisiaj sobie składamy:

ZDROWYCH, SPOKOJNYCH I POGODNYCH ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO PEŁNYCH WIARY NADZIEI I MIŁOŚCI życzą Ks. dr Ryszard Staszak oraz Ks. Kuba Bartczak

OGŁOSZENIA

1. Triduum Paschalne:
Wielki Czwartek - Msza Św. Wieczerzy Pańskiej, Strzegomiany godz. 18.00, Sulistrowice godz. 19.00
Wielki Piątek – Liturgia, Strzegomiany godz. 18.00, Sulistrowice godz. 19.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie do godz. 22.00 (okazja do spowiedzi)
Wielka Sobota - Wigilia Paschalna, Strzegomiany godz.18.00, Sulistrowice godz. 20.00
Wielka Sobota - poświęcenie pokarmów: Strzegomiany godz 10.00, Będkowice godz. 10.30, Sulistrowiczki godz. 12.00, Sulistrowice godz. 13.00 i 15.00

2. Przygotowuję do druku książkę „Angelus Silesius. Wielki Dolnoślązak. Mistyka w cieniu Góry Ślęży" - dedykowaną pamięci moich rodziców, Katarzyny i Franciszka, oraz Ks. Bpa Józefa Pazdura, którzy opowiedzieli mi jak odnaleźć Boga w każdym człowieku. Książka
niedługo będzie do nabycia.
3. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.
4. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.
5. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
6. 24 września 2016 roku planujemy, uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski na górze Ślęży oraz przy udziale zaproszonych gości z polski i z zagranicy. Do uroczystości będziemy się przygotowywali poprzez cykl wykładów i koncertów .Chrzest Polski w 966 r. na zawsze ustanowił tożsamość naszej Ojczyzny. Nie trzeba wyrzekać się wspólnych korzeni nie trzeba mieć kompleksów Europejczyka, Chrzest Polski dał nam wymiar europejski tym duchem została przeniknięta nasza kultura. W czasie uroczystości Jubileuszowych 1050 Rocznicy Chrztu Polski będzie poświęcony pomnik upamiętniający to wydarzenie historyczne łączące Kościół z Narodem. Mesco dux Polonie baptyzatur - „Mieszko książę Polski został ochrzczony." Książę Mieszko I z dynastii Piastów zjednoczył 1050 lat temu plemiona polskie w jeden organizm państwowy, z którego dziedzictwa korzystamy do dziś. Pierwsza wzmianka o chrześcijaństwie na ziemiach polskich pochodzi z Żywota Świętego Metodego, zwanego Legendą Panońską. Dokument z 992 roku Dagome iudex. Książę Mieszko I powierzył swoje państwo opiece papieża, Stolicy Apostolskiej.
7. 2-3 kwietnia br. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Peregrynację Symboli Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie uczestników na Przełęczy Tąpadła o godz. 23.00 z modlitewnym wejściem na Ślężę, Adoracja Relikwii Światowych Dni Młodzieży, Nocne Czuwanie w kościele na Ślęży przy udziale wspólnot młodzieżowych z Wrocławia i Świdnicy.
8. 3 kwietnia w Niedziele Miłosierdzia Bożego na szczycie Ślęzy odbędzie się koncert Zespołu NOE z Wrocławia. Serdecznie zapraszamy!
9. Dziś, 20 marca w Niedzielę Palmową – Dzień Młodzieży we wrocławskiej w katedrze o godz, 15.00. Msza św z procesją z palmami dla młodzieży pod przewodnictwem Metropolity Wrocławskiego Józefa Kupnego. Specjalnie dla młodzieży naszej diecezji wystąpią zespoły muzyczne z ks. Jakubem Bartczakiem oraz z modlitwą uwielbienia błogosławieństwo z wysokości./ dziedziniec pałacu arcybiskupiego/ Zapraszamy naszą młodzież. Start o godz. 14.30
10. Módlmy się, aby Polacy, którzy otrzymali nową szansę zmiany w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym, nie zmarnowali jej. Siłą Polski jest modlitwa. Przyszłość Polski zależy od wspólnego świadectwa chrześcijańskiego.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"