"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 13.03.2016. Rok C imieniny Krystyny i Bożeny
Wprowadzenie do liturgii

Dawniej w domach wisiały na ścianach duże, ładne krzyże. Dzisiaj wiszą obowiązkowo na ścianach w biurze nagie kobiety w rożnych kalendarzach, portrety Żyda z workiem pieniędzy, a krzyża na ścianach trzeba szukać ze świecą w ręku. Biblijne rzeczy wyrzucamy do kontenerów na śmieci i chcemy aby Bóg nam błogosławił. Dla Boga krzyż jest drogocenny to właśnie krzyż ściąga błogosławieństwo dla domu dla rodziny. Brak szacunku dla krzyża pozbawia tego błogosławieństwa. Tam gdzie nie ma błogosławieństwa tam jest często nieszczęście. Zapytajmy siebie czy wisi w moim domu krzyż?

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.
2. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.
3. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
4. Przypominamy Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 w Sulistrowicach i w Strzegomianach, Gorzkie Żale w niedziele przed Msza święta o godz. 10.00
5. 24 września 2016 roku planujemy, uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski na górze Ślęży oraz przy udziale zaproszonych gości z polski i z zagranicy. Do uroczystości będziemy się przygotowywali poprzez cykl wykładów i koncertów .Chrzest Polski w 966 r. na zawsze ustanowił tożsamość naszej Ojczyzny. Nie trzeba wyrzekać się wspólnych korzeni nie trzeba mieć kompleksów Europejczyka, Chrzest Polski dał nam wymiar europejski tym duchem została przeniknięta nasza kultura
W czasie uroczystości Jubileuszowych 1050 Rocznicy Chrztu Polski będzie poświęcony pomnik upamiętniający to wydarzenie historyczne łączące zawsze Kościół z Narodem . Mesco dux Polonie baptyzatur- „Mieszko książę Polski został ochrzczony." Pierwsza wzmianka o chrześcijaństwie na ziemiach polskich pochodzi z Żywota Świętego Metodego, zwanego Legendą Panońską. Dokument z 992 roku Dagome iudex .książę Mieszko I powierzył swoje państwo opiece papieża, Stolicy Apostolskiej.
6. Módlmy się, aby Polacy, którzy otrzymali nową szansę zmiany w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym, nie zmarnowali jej. Siłą Polski jest modlitwa.
7.Dziś dzieci z naszej parafii będą sprzedawały palmy świąteczne i inne ozdoby a cały dochód będzie przeznaczony na letni wypoczynek naszych dzieci.
9..Zapraszamy na Drogę Krzyżową 18 marca br o godz. 19.00, która przejdzie szlakiem żóltym z Przełeczy Tąpadła na szczyt Ślęzy do kościoła Nawiedzenia N.M. Panny.
10. 2 - 3 kwietnia br w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Peregrynację Symboli Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie uczestników na Przełęczy Tąpadła o godz. 23.00. z modlitewnym wejściem na Ślężę, Adoracja Relikwii Światowych Dni Młodzieży,Nocne Czuwanie w kościele na Ślęży przy udziale wspólnot młodzieżowych z Wrocławia i Świdnicy.
11. 3 kwietnia w Niedziele Miłosierdzia Bożego. na szczycie Ślęzy koncert Zespołu NOE z Wrocławia. Zapraszamy!
12. Dziś o godz. 18.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kościele w Sulistrowicach. Zapraszamy.

13. 20 marca w Niedzielę Palmową – Dzień Młodzieży we wrocławskiej w katedrze o godz, 15.00 Msza św z procesją z palmami dla młodzieży pod przewodnictwem Metropolity Wrocławskiego Józefa Kupnego. Specjalnie dla młodzieży naszej diecezji wystąpią zespoły muzyczne z ks. Jakubem Bartczakiem oraz z modlitwą uwielbienia błogosławieństwo z wysokości./ dziedziniec pałacu arcybiskupiego/ Zapraszamy naszą młodzież. Start o godz. 14 30

Ks. dr Ryszard Staszak -proboszcz
Ks. Mgr Jakub Bartczak - wikariusz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"