"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 28.02.2016.. Rok C imieniny Hilarego i Romana

Wprowadzenie do liturgii

Dawniej na krzyżach misyjnych był umieszczony napis" Ratuj swoją duszę"/ przed karą , przed potępieniem/. W tym zabieganym czasie mówimy „nie mam czasu" na modlitwę, na czytanie Pisma Św., na czytanie gazety religijnej, nie mam czasu słuchać radia katolickiego czy oglądać telewizji katolickiej. Nie mam czasu na Mszę św. na rekolekcje, na spowiedź św. Święty Jan Paweł II przerywał swoje zajęcia i odprawiał na początku Wielkiego Postu rekolekcje w których codziennie słuchał 4 nauk czyli w sumie wysłuchał 24 nauki rekolekcyjne, które trwały około godziny i odbył spowiedź. Rekolekcje to medytacja to ćwiczenie duchowe to nawrócenie. Odpraw dobrze rekolekcje w swojej parafii.

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.
2. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.
3.Zapraszamy po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka
4. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
5. Przypominamy Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 w Sulistrowicach i w Strzegomianach, Gorzkie Żale w niedziele przed Msza święta o godz. 10.00
6. 24 września 2016 roku planujemy, uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski na górze Ślęży oraz przy udziale zaproszonych gości z polski i z zagranicy. Do uroczystości będziemy się przygotowywali poprzez cykl wykładów i koncertów .Chrzest Polski w 966 r. na zawsze ustanowił tożsamość naszej Ojczyzny. Nie trzeba wyrzekać się wspólnych korzeni nie trzeba mieć kompleksów Europejczyka, Chrzest Polski dał nam wymiar europejski tym duchem została przeniknięta nasza kultura.
W czasie uroczystości Jubileuszowych 1050 Rocznicy Chrztu Polski będzie poświęcony pomnik upamiętniający to wydarzenie historyczne łączące zawsze Kościół z Narodem . Mesco dux Polonie baptyzatur- „Mieszko książę Polski został ochrzczony." Pierwsza wzmianka o chrześcijaństwie na ziemiach polskich pochodzi z Żywota Świętego Metodego, zwanego Legendą Panońską. Dokument z 992 roku Dagome iudex .książę Mieszko I powierzył swoje państwo opiece papieża, Stolicy Apostolskiej.
7. Módlmy się, aby Polacy, którzy otrzymali nową szansę zmiany w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym, nie zmarnowali jej. Siłą Polski jest modlitwa.
8.Plan Rekolekcji Wielkopostnych 28.02-2.03.2016 r prowadzi Ks dr Arkadiusz Kruk

3 Niedziela wielkiego Postu 28.02.2016 r.
godz.9.00 – Strzegomiany Msza św. z nauka rekolekcyjną
godz.10.30 - Sulistrowice
godz.12.00 i 19.00 - Sulistrowiczki
godz. 14.00 – Góra Ślęża
Poniedziałek 29.02.2016 r. Msza św. z nauka rekolekcyjną
godz.16.00 – Strzegomiany
godz. 17,30 – Sulistrowice
godz. 19.00 – Sulistrowiczki
Wtorek 1.03.2016 r – Spowiedź św. Msza św. z nauką rekolekcyjną
godz. 17.00 – Strzegomiany
godz. 17.30 – Sulistrowice
godz. 19.00 – Sulistrowiczki
Środa 2.03.2016 r.- Na zakończenie rekolekcji taca będzie przeznaczona dla Ojca Rekolekcjonisty. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie.
godz. 16.00 – Strzegomiany Msza św. z nauką rekolekcyjną
godz..17.30 – Sulistrowice
godz. 19.00 - Sulistrowiczki
Zapowiedzi przedślubne II
Sztandara Emil – Izabela Unierzyska zam Sulistrowice
Andrzej Szymański – Sabina Stroka am. Księgienice M.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"