"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

V NIEDZIELA ZWYKŁA, 7.02.2016. Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Według socjologicznych badań w USA połowa dziewcząt nie chce zawierać żadnego związku – ślubu sakramentalnego. Wystarczy im tylko wspólne zamieszkanie. Dlaczego? Odpowiedz daje nam Ewangelia,a zwłaszcza słowa Szymona Piotra skierowane do Chrystusa: „ Mistrzu przez całą noc pracowaliśmy i nieśmy nie ułowili".Bo pracowali bez Chrystusa. Liczyli tylko na własne siły. Neuropedagogika głosi ze wystarczy tylko i wyłącznie podnieść sprawność i potencjał intelektualny przy wykorzystaniu odkryć współczesnej biologii a ludzie pokonają wszelkie trudności, wszyscy staną się gwiazdami i będą osiągać genialne wyniki w każdej dziedzinie. Takie poglądy lansuje się w szkole, na studiach, w wielu mediach liberalnych. A co na to Chrystus? Chrystus do apostołów mówi „Wypłyńcie na głębię" Nie na płyciznę neokomunizmu. Kościół głosi,że celem wolności jest dobro a nie zło. Prawdziwa wolność wyklucza zło. Prawdziwa miłość wyklucza zło. Nie można odrywa miłości od prawdy i przykazań Bożych.

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.

2. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.

3. Zapraszamy po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka

4. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl

5. Dla dzieci i młodzieży z naszej parafii aktywnie uczestniczących w życiu parafialnym na wiosnę zorganizujemy pielgrzymko - wycieczkę w atrakcyjne miejsca w Polsce.

6. 24 września 2016 roku planujemy, uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski na górze Ślęży oraz 25-lecie Powstania Parafii Sulistrowickiej, przy udziale zaproszonych gości z polski i z zagranicy. Do uroczystości będziemy się przygotowywali poprzez cykl wykładów dotyczących historii naszej ojczyzny i początków chrześcijaństwa na terenie ziemi Ślężańskiej. Odbędą się także koncerty muzyczne przy udziale wspaniałych artystów.
W czasie uroczystości Jubileuszowych 1050 Rocznicy Chrztu Polski będzie poświęcony pomnik upamiętniający to wydarzenie historyczne łączące zawsze Kościół z Narodem .Przyjęcie chrztu przez Mieszka I w 966 roku. Sekwencja łacińska Mesco dux Polonie baptyzatur- „Mieszko książę Polski został ochrzczony." Pierwsza wzmianka o chrześcijaństwie na ziemiach polskich pochodzi z Żywota Świętego Metodego, zwanego Legendą Panońską. Dokument z 992 roku Dagome iudex .książę Mieszko I powierzył swoje państwo opiece papieża, Stolicy Apostolskiej.

7. Módlmy się, aby Polacy, którzy otrzymali nową szansę zmiany w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym, nie zmarnowali jej. Siłą Polski jest modlitwa ,tak było zawsze w naszej historii.

8..Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi

9. Przygotowałem do druku nowa książkę, popularno- naukową pt. Anioł Ślązak, wielki Dolnoślązak, Życie, dzieła, poezje, w cieniu mistyki Ślęży.

Ks. Ryszard i ks. Jakub

Humor kościoła Co trzeba zrobić żeby iść do nieba – pyta ksiądz na religii. Dzieci kolejno odpowiadają: trzeba pomagać rodzicom, trzeba być dobrym, trzeba chodzić do kościoła. A Jacek woła trzeba umrzeć.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"