"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

III NIEDZIELA ZWYKŁA, 24.01.2016 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

„ Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie ..."
Pogubionych, zrozpaczonych, żyjących w beznadziei ludzi widzimy we współczesnym świecie jest ich wielu. Nie wiedzą oni kim są, po co i dla kogo żyją, bo nie znają Chrystusa. Kto o Chrystusie ma im powiedzieć? Kto do Jezusa ma ich przybliżyć? Powinniśmy uczynić my! To musi się dokonać przez nasze zaangażowanie naszą troskę i miłość .Zaangażowanie nasze nie może ograniczyć się tylko do codziennego pacierza i pójścia do kościoła w niedzielę. Swat ma dość gwiazdorów, krzykliwych reklam i parad. Swiat potrzebuje świadków ludzi pokornych cichych. Jeden z wrogów kościoła powiedział: „ wystarczy dziesięciu św. Franciszków, a świat stanie się chrześcijański".

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.

2. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.

3. Zapraszamy po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka

4. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl

5. Dla dzieci i młodzieży z naszej parafii aktywnie uczestniczących w życiu parafialnym na wiosnę zorganizujemy pielgrzymko - wycieczkę w atrakcyjne miejsca w Polsce.

6. 24 września 2016 roku planujemy, uroczyste obchody 1050 rocznicy chrztu Polski na górze Ślęży oraz 25-lecie powstania parafii Sulistrowickiej, przy udziale zaproszonych gości z polski i z zagranicy. Do uroczystości będziemy się przygotowywali poprzez cykl wykładów dotyczących historii naszej ojczyzny i początków chrześcijaństwa na terenie ziemi Ślężańskiej.

7. Módlmy się, aby Polacy, którzy otrzymali nową szansę zmiany w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym, nie zmarnowali jej. Siła Polski jest modlitwa ,tak było zawsze w naszej historii.

8. W związku z brakiem funduszy na kolejne etapy prac w kościele na Ślęży przygotowujemy dokumentację w sprawie dotacji na dalszy remont świątyni do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego

9.Organizujemy w naszej parafii Zespół Muzyczny .który prowadzi Karol Kundziarz .Zapraszamy dzieci i młodzież w każdą sobotę o godz. 17.00 do wspólnego śpiewania, pieśni religijnych.

Serdecznie pozdrawiają Ks. Ryszard i Ks. Jakub

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"