"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli, 06.01.2016 Rok C
Wprowadzenie do liturgii

Trzej Królowie, jak nazwała ich Tradycja, czyli inaczej Mędrcy albo Magowie- nie zlekceważyli znaków, które widzieli. Przyjechali do Jerozolimy i pytali „ Gdzie jest nowo narodzony król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać Mu pokłon".Mędrcy ze wschodu dokonali dobrego wyboru. Otworzyli swe skarby i ofiarowali Jezusowi dary:złoto. kadzidło i mirrę. Weż w czasie kolędy poświęconą kredę i napisz na drzwiach K+M+B =2015 r. Niech Chrystus błogosławi temu domowi /Chrystus mansionem benedicat/.

OGŁOSZENIA

1. Plan wizyt duszpasterskich w naszej parafii od godz. 10 (po Uroczystości Trzech Króli):
8-9.01.2016 Strzegomiany, Ks. proboszcz Ryszard Staszak – od ul. Wrocławskiej
8-9.01.2016 – Będkowice, Ks. wikariusz Jakub Bartczak - od ul. Wolności
15-16.01.2016 – Sulistrowice, Ks. proboszcz Ryszard Staszak - od ul. Nowej
15-16.01.2016 – Sulistrowiczki, Ks. wikariusz Jakub Bartczak - od ul. Świdnickiej
Jako Wasi Duszpasterze udamy się do waszych domów, aby razem z wami we wspólnocie rodzin w imię Chrystusa zanieść Boże Błogosławieństwo. Zechciejmy przeżyć te odwiedziny jako akt religijny. Okażmy sobie szacunek. Niech Wasz dom będzie przygotowany do tych odwiedzin: nakryty białym obrusem stół, na nim woda święcona, krzyż, Pismo Święte i zeszyty do religii – jeśli są dzieci czy młodzież w wieku szkolnym. Uczyńmy wszystko, aby atmosfera naszego spotkania była podniosła, a zarazem miła i serdeczna. W czasie odwiedzin odpowiemy na wszystkie pytania czy wątpliwości, nie jesteśmy ograniczeni czasem i chcemy go dobrze spędzić razem z Wami. Prosimy również naszych Parafian o przygotowanie danych osobowych do aktualizacji.
Podczas kolędy będzie możliwość zamawiania intencji Mszy świętych za swoich zmarłych oraz w różnych okolicznościach życia
2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.
3. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży
4. Zapraszamy po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka
5. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
6. 6 stycznia Uroczystość Trzech Króli - Objawienia Pańskiego – Msze św. godz. 9.00 – Strzegomiany, 10.30-Sulistrowice, 12.00 i 19.00 – Sulistrowiczki , 14.00 Góra Ślęża Poświęcenie kadzidła, kredy , złota i wody święconej.
7. Zapraszamy rodziców i dzieci do wspólnego kolędowania w Kościele parafialnym 10.01.2016r. o godz 16.00 Dla najlepszych wykonawców kolęd przygotowaliśmy nagrody niespodzianki
8. Dla dzieci i młodzieży z naszej parafii aktywnie uczestniczących w życiu parafialnym na wiosnę zorganizujemy pielgrzymko - wycieczkę w atrakcyjne miejsca w Polsce. Wszystkich rodziców zapraszamy na spotkanie w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30
9. 24 września 2016 roku planujemy, uroczyste obchody 1050 rocznicy chrztu Polski na górze Ślęży oraz 25 lecie powstania parafii Sulistrowickiej, przy udziale zaproszonych gości z polski i z zagranicy. Do uroczystości będziemy się przygotowywali poprzez cykl wykładów dotyczących historii naszej ojczyzny i początków chrześcijaństwa na terenie ziemi Ślężańskiej.

My Polacy dostajemy nową szansę aby wiele zmienić w naszym życiu rodzinnym, społecznym i narodowym. Módlmy się o to, abyśmy tej szansy nie zmarnowali. Życzenia płynące ze Starego Testamentu "Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech rozpromieni swe oblicze nad tobą. Niech cię obdarzy swą łaską /.../ pokojem".

Serdecznie pozdrawiają Ks. Ryszard i Ks. Jakub

humor Kościoła:
Przychodzi ksiądz po kolędzie do rodziny Jacusia i zadaje Jacusiowi standardowy zestaw pytań
- A ile masz lat? - Siedem ...
- A do kościoła chodzisz? - Chodzę ...
- W każdą niedzielę? - W każdą ...
- Z całą rodziną? - Z całą ...
- A do którego ? - Do Tesco ...
Poczucie humoru : Chcecie rozbawić dobrego Pana Boga ? Przedstawcie mu własne plany na przyszłość !

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"