"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

IV NIEDZIELA ADWENTU 20.12.2015 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Ostatnia niedziela adwentu – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia – daje nam kolejną szanse na spotkanie Boga w Jego słowie, które przygotował dla nas Kościół. Niezwykłe jest to, że Elżbieta pod natchnieniem Ducha świętego mówi Maryi iż jest Błogosławiona bo uwierzyła że spełnią się Słowa powiedziane Jej od Pana. W tę ostatnią niedzielę adwentu trzeba by sięgnąć w głąb własnego serca i zapytać się: czym jest dla mnie przygotowanie do Narodzenia Pańskiego? Czy koncentruje się na Słowie Bożym? Czy ważne jest dla mnie to, co Bóg w tym momencie mojego życia do mnie mówi? Życzę odwagi w udzielaniu sobie odpowiedzi na te pytania.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Zainaugurowaliśmy w tym roku liturgicznym obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski. na Ślęzy, który będziemy obchodzić 24 września 2016 roku zapaliliśmy specjalną Świecę Jubileuszową . „pośród mroków pogaństwa zajaśniało światło" To był początek nowej cywilizacji przewyższającej wszystkie inne... bo opartej na miłości Boga i człowieka.
2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.
3. Taca w każdą niedzielę jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia w nowym wydaniu. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę. kawę, ciastka .Zapraszam też do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl, na których znajdziecie aktualne informacje z życia parafii.
5. Ponieważ od września w naszej parafii posługuje dwóch kapłanów, jest możliwość zamawiania intencji mszalnych za naszych zmarłych oraz z okazji różnych okoliczności życia: rocznice ślubów, urodzin itd .
6 Rozpoczęliśmy remont dachu zakrystii w Sulistrowiczkach, Pięć lat temu wymieniliśmy gonty na kościele w Sulistrowiczkach których koszt wyniósł 20.000 zł. Kościół oraz Ośrodek Kultury Chrześcijańskiej wymaga także natychmiastowej renowacji i impregnacji.
7 Zapraszamy na niezapomniana Mszę świętą Pasterską Na Ślęży przy płonącym ognisku Msza św. Pasterka 24 grudnia 2015 o godz. 24.00, w Sulistrowiczkach o godz. 22.00, Sulistrowicach 24.00, Strzegomianach 21.00 Przed Mszą św na Ślęży. koncert kolęd w wykonaniu zespołu Noe z Wrocławia
8. Zachęcamy serdecznie by pielęgnować tradycje chrześcijańską w czasie Wieczerzy Wigilijnej: rozpocząć ją modlitwą i czytaniem Pisma Świętego, pamiętajmy o opłatku, śpiewie kolęd oraz nie podajemy alkoholu nawet w najmniejszej ilości.
8. Msza św. 31 grudnia br na zakończenie roku 2015- Sylwester na Ślęzy o godz. 22.00 ze sprawozdaniem i powitaniem Nowego 2016 Roku.
9. W Sulistrowicach Msza św. na zakończenie roku o godz 18.00
10. SYLWESTER w SULISTROWICZKACH w SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ DOBREJ RADY ,Hymn Bogurodzica Dziewica , Apel Jasnogórski. Msza św. koncelebrowana o godz. 20.00. Zapraszamy.
11. Uroczysta Msza św. Sylwestrowa na szczycie góry Ślęży na zakończenie Starego Roku 2015 r. i powitanie Nowego Roku 2016 - o godz. 22.00 .
12. Zakończenie rorat w środę, po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele parafialnym, rozdanie nagród, rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy lampion. Zapraszamy rodziców i dzieci
13.Zainstalowaliśmy w kościele na Ślęży nowe tabernakulum- koszt 4.700 zł.
14. Został dokonany odbiór wykonanych prac na wieży kościoła na Ślęży przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu, nie zgłoszono żadnych zastrzeżeń
15. Są również do nabycia opłatki wigilijne.
16. W związku ze zbliżającymi się wizytami duszpasterskimi (kolęda) prosimy aby nowo zamieszkałe osoby na terenie naszej Parafii osobiście w kancelarii, bądź drogą elektroniczną wyraziły chęć przyjęcia kapłana.
17. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy po Nowym roku. Plan wizyty będzie podany w przyszłą niedzielę.
18. Życzymy naszym Parafianom i Gościom błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2016.

Z kapłańskim pozdrowieniem
Ks. Ryszard i Ks. Jakub

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"